Autor Zpráva
pavuk
Profil *
Zdravím všechny, omlouvám se za stupidní lamí dotaz ale nikdy jsem nedělal do grafiky hlouběji (rozuměj umím něco nakreslit ale tím to končí, žádný uzly, vrstvy, corel, adope atp.) a zajímalo by mně, jak můžu následující bitmapu převést na (asi?) vektory, jak jsem pochopil ze zdejší diskuze. Možná ani nejde o vektory, nevím, prostě můj cíl je aby měly barvy oblý křivky a ne tu "pilu" kolem dokola. Zajímá mě co nejjednodušší řešení. Stačí mě nasměrovat, odkazy v diskuzi jsem prošel, ale jejich obsah je pro mě v naprostý většině ve vyšším levelu... Díky za případný odpovědi i odkazy
lucas
Profil *
Vies to urobit pomocou Corel Draw. Treba trocha pohladat tutorialy a nemal by to byt problem. Samo sa to neurobi.
pavuk
Profil *
Že to nejde samo je mi jasný, proto chci postrčit. Stačí když mi řekneš, jestli se skutečně jedná v tomhle případě o převod bitmapy ma vektory, abych vůbec věděl co hledat
breeta
Profil *
Tohle je práce na překreslení - cca 5 minut, mužeš na to použít Gipm, nebo placeny Corel, Ilustrator atd.
pavuk
Profil *
5 minut jak pro koho... :-) Gimp jsem stáhnul, koukám do toho, nejsem moudrej, jdu hledat tutorialy. Tím překreslením myslíš co? Podle předlohy nově nakreslit nebo stávající překreslit pomocí nějakýho nástroje gimpu? Díky
Axamith
Profil
pavuk: K čemu to potřebuješ? Vektory z této bmp není problém. Překreslení ti udělám za pár minut, ale v jakém formátu to potřebuješ uložit?

Edit : Mám to udělané, napiš formát a kam to poslat.
pavuk
Profil *
Axamith:
No fantazie... smatana.m@seznam.cz, ve formátu png nebo gif. Díky moc. Je to moje logo, mám ho v PC už několik let a teď by se mi hodilo, ale ta "pila" vypadá katastroficky, dělal jsem to kdysi dávno ve W98 v Malování... Nemůžu dohledat v tutorialech jak na to, hledám nejspíš špatný výrazy, má funkce pro překreslení z bitmapy do vektoru nějakej speciální název? Třeba se mi to bude jednou hodit. Ještě jednou díky
Axamith
Profil
Takže vidím, že v tom máš zmatek. Vektory se používají např. pro tzv. řezanou reklamu ( samolepící fólie na polepy aut ) Ty jsi vůbec vektory nepotřeboval, používáš to nejspíše jenom pro tisk, na web . . . pro vektory se používá formát *.plt *.eps To je právě pro plotery, gravírky atd. Nicméně máš to překreslené a pošlu ti to.
pavuk
Profil *
Axamith:
Zmatek v tom mám určitě, vycházím z toho co jsem tu četl na diskuzi. Potřebuju to na web, a nějak jsem došel čtením příspěvků k názoru, že vektorový křivky jsou proti bitmapě hladký, tak tím asi je. Budu to muset nastudovat, připadám si jako naprostej jantar. Ještě jednou díky
flz
Profil
pavuk:
no... to čo v skutočnosti potrebuješ je Anti-aliasing, inak povedané vyhladené hrany.
vektorové grafické editory sú defaultne nastavené tak, aby grafiku vyhladzovali, preto si mal zrejme dojem, že to potrebuješ vo vektoroch. logá je dobré mať uložené vo vektorovom formáte (ai, eps, dwg, svg...), z ktorého bezproblémovo vyexportuješ bitmapový formát (bmp, jpg, png, gif...) ľubovolných rozmerov bez straty kvality.

Axamith:
len ťa doplním, že vektorový formát ma svoje využitie aj na webe. medzi najrozšírenejšie formáty patrí .swf, alebo rýdzo vektorove .svg
Axamith
Profil
flz: děkuji za doplnění. Kdysi jsem psal programy pro gravírky, plotery atd. Odtud jsem čerpal. Logo jsem překreslil v Corelu, vektoru nastavil obrysové pero a pavuk je spokojený. Pro jistotu jsem mu kromě požadovaného formátu zaslal i ve vektorech a je spokojený jak želva.
pavuk
Profil *
[#12] Axamith
Ve skutečnosti jsem spokojenej jako dvě a půl želvy. Do tří mi schází jenom to, že jsem ještě pořád nepřišel na to jak to udělat. Ten anti-aliasing je dobrej tip, a přitom si matně vybavuju že už jsem o tom někdy někde slyšel. Na každej pád jsem ponořenej po uši v tutorialu Gimpu, začínám matně tušit jak to funguje.
Pánové, děkuju
rommy
Profil *
pavuk:
u jednodušších obrázků můžeš použít např. http://vectormagic.com/home

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0