Autor Zpráva
RadoTP
Profil *
Zdravím,

dělám teď logo pro jeden moto klub a rád bych se zeptal na váš názor. Cílem bylo zakomponovat nápis XT do skicy motorky...

Za kritiku bych byl rád.

Petr ZZZ
Profil
Jako grafika se mi to líbí, ale jako logo si nejsem už tak jistý. Moje první myšlenka nebyla motorka, ale kolo – myslím je to na motorku moc štíhlé, asi by to chtělo zakomponovat pár robustnějších prvků. A potom je to dost komplikované, úspěšná loga bývají velmi jednoduchá (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7). Jako obrázek je to ale hezké a myslím to vypovídá o tvých schopnostech. Napadlo mě, zda není právě v tom kámen úrazu: že se snažíš ukázat, co umíš, a přitom vlastní cíl – vytvořit logo – ustupuje do pozadí. Má-li být logo zapamatovatelné, musí být jednoduché a pregnantní i v silném zmenšení; pak na něm pozná schopnosti grafika ovšem jen znalec.

Konkrétní příklad: Podívej se (krátce) na logo bývalé Bank Austria, pak ho odklikni pryč a zkus ho nakreslit z hlavy, jen podle toho, co sis zapamatoval (jen tu vlnovku, bez textu). Možná zjistíš, že je to těžší, než bys čekal (soudím podle sebe: já to jednou zkusil v hospodě nakreslit z hlavy, protože přišla řeč na loga, a nevycházel jsem z úžasu, jak se mi to nechtělo podařit, ačkoli je to logo tak jednoduché. To logo je prostě opravdu dobré.

Myslím si, že řemeslnou zručnost a intelekt na dobrého grafika máš. Ještě to ale možná chce osvojit si schopnost krotit vlastní nadšení a koncentrovat se – v případě loga – na jednoduchost. Každopádně ti držím palce, máš na to. ;-)
Brbla
Profil *
Neoslnilo, ale ani nezklamalo, prostě tuctové logo. Ten válec bych nedělal do konusu, nebo když tak obráceně, aby od klikovky nabíral mírně na objemu, jak to občas vídám na skutečných endurech. Zdůraznilo by to výkon motoru té mašiny. Takhle to vypadá jako bábovka co se připletla do cesty. ;-) Taky bych asi použil jiný font písma, nějaký technický, ne moc zakulacený.
Dranel
Profil
Také v tom vidím kolo, dokud si nepřečtu popis...
Taurus
Profil
Ano, kolo. Základ je povedený, hezký. Logo ale musí být, jak už bylo napsáno, zmenšitelné, jedinečné, jednoznačné, jednoduché... Jako přídavný obrázek do stránek to být může, ale bojím se, že požadavky na využití písmen a motorky jsou na moderní logo docela vysoké.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0