Autor Zpráva
Adela
Profil *
Photoshop, Illustrator, Fireworks.
Který program je nejlepší na tvorbu grafiky webu, popřípadě klady a zápora jednotlivých programů .
Budulinek
Profil
Photoshop je výborný program, ale pouze na webovou grafiku je to jako použít kanon na vrabce, řekl bych. Samozřejmě v tom jdou dělat parádní věci, ale pokud zvažuješ koupi třeba CS4, tak je to myslím zbytečné. Existují i osekané verze Photoshopu, ale s těma jsem se moc nesetkal. Pokud třeba i fotíš a upravuješ fotky, nebo se všeobecně zabýváš grafikou, pak je Photoshop dobrá volba, ale pouze na webovou grafiku je myslím nemalá investice do Photoshopu zbytečná.

Illustrator je vektor, na webovou grafiku bych ho asi vůbec nepoužil. Spíš na loga a podobně, ale samozřejmě i tady lze leccos vyrobit. Obecně se ale vektorová grafika používá na jiné věci.

Fireworks je tuším produkt zaměřený přímo na webovou grafiku, takže asi ten, ale ještě jsem s ním neměl tu čest, takže nevím, jak funguje, co umí\neumí apod.

Já osobně používam Photoshop, ale primárně ho používám na jinou práci, než na webovou grafiku.
Mastodont
Profil
Fireworks je zaměřen speciálně na webovou grafiku, takže bych ho vyzkoušel nejdříve. Mmch, nové verze CS5 většiny programů Adobe jsou ve stádiu finálního ladění, takže případný nákup posuňte na jaro :)
Railbot
Profil
Nejlepší je ten, s kterým se pořádně naučíš. Ale je nutné říci, že Fireworks je vektorový i bitmapový editor speciálně na webovou grafiku, Photoshop je univerzální nástroj pro zpracování fotografií (jak už název napovídá) i další grafiky. Illustrator je čistě vektorový editor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0