Autor Zpráva
marat
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Adobe Fireworks.

Můžete mi pls poradit jak udělat ve fireworksu mřížku ? Nevím jak to vysvětlil , prostě a jednoduše potřebuju aby byl obrázek jakoby čtverečkovanej .... díky za odpovědi :P
devilkin
Profil
Myslím že stačí vyplnit vrstvu vzorkem čtverečků a pak si pohrat s průhledností a barvou.
marat
Profil
vzorkem čtverečků ? já prostě jenom vim , že když fungovala pcgrafika.net , tak na ní byli návody jak udělat v photoshopu mřížku , prostě tam byl rovnou návod , myslim si ,že by to mělo jít i ve fireworksu , jenomže ten návod už nemam :(
devilkin
Profil
Pokud vám nic neříkají pojmy jako vrstva a vzorek, tak by to možná chtělo přečíst si manuál.
Dá se stáhnout na stránkách digitalmedia, nebo požádejte svého prodejce. Ja to kupoval u Digitalmedia. Teď už ale používám výhradně Linux a tam to nějak přes Wine nechtělo jet, takže na grafiku už používám výhradně GIMP.
marat
Profil
vrstva a vzorek mi něco říká , ale pořád nevim , jak udělat tu mřížku :) leda jsem dostal nápad , že si asi udělám normální jeden 3/4 čtvereček a dám to do HTML stránky aby se to tam nakopírovalo :)) a pak to zkopíruju pohraju si s vrstvama a průhledností a bude to , ale neni nějakej profesionálnější způsob ?? pls
devilkin
Profil
No netvrdím, že jsem nějaký expert na grafiku, ale napadá mě třeba toto řešení.

v jedné vrstě je obrázek kde chcete udělat mřížku.
druhou vrstvu (nad tou první) vyplním čtverečkama (nebo rovnou mřížkou, ale nevím jestli tam je) a dám možnost invertovat (tak vznikne mřížka), vyberu barvu a jeto hotové. Princip je v podstatě stejný, jako to co jste navrhoval.

Je to sice omezeno tím vzorkem, ale myslím že jich je tam dost a navíc si můžete vzorek udělat.
marat
Profil
ale jak to vyplnit čtverečkama ?? vždyť je to hrozně pracný... nebo vás nechápu...
flz
Profil
oznac daku vypln a v panel Properties zvol vo vysuvacom menu "Texture" "Hatch1" alebo hociktoru inu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0