Autor Zpráva
horava2
Profil
Dobry den,
prave jsem dokoncil svou vizitku, ale nez je dam definitivne do vyroby, tak by me zajimaly Vase nazory.

naromax
Profil
A kam tu vizitku chcete vkádat...není trochu velká??
Ale jinak se mi líbí,akorád je tam moc velké pole s tím "WWW WWW WWW",když se na to bude někdo dívat, bude ho zajímat ten kontakt,jméno atd...a ten obrázek WW sabírá polovinu obrázku , udělal bych tam spíše jen takový prožel s tím WWW.Ale takhle to působí taky dobře
Taurus
Profil
Je to moc plné, mělo by to víc dýchat. Zmenšil bych obrázek, nedával bych všechno tučně a vyrovnal líp texty. Azurově-bílý přechod se mi moc nelíbí, šla by vybrat lepší barva. Ale základ je dobrý :-) Možná ty stíny a miniaturní text nebude stejně vidět, cvičně bych vytiskl.
imploder
Profil
Je to IMHO dobré. Možná by bylo lepší zrušit to zrcadlení u "ŘEŠENÍ", když zbytek texti se nezrcadlí.
Nox
Profil
jsou tam imho velké nedostatky co by chtěly napravit

- jak píšee Taurus - moc husté, malý text
- malý kontrast
- část se vzorkem (W) příliš velká, dej větší důraz na obsah...minimálně vzhledem k tomu že je to prostě milion těch stejných znaků...
- tím že je ten znak tam milionkrát - nemyslíš že pak bude vjem o dost utlumenější? nebude ho pak člověk brát spíš jako šum?
- nebylo by lepší místo těch znaků dát do horní části to, čím se ta společnost zabývá? u webů je to teda obtížnější, ale i tak...
- dolní pruh nemá až tak smysl a zabírá dost místa, minimálně bych ho posunul

vždycky si při tvorbě vizitky (i ostatního designu) zmenši dílo na skutečnou velikost, pak to uvidíš o dost jinak

ne tak důležité:
- zrcadlení ve výsledku podle mě nebude vidět
- moc různých a podivných barev, chtělo by to barevně lépe rozvrhnout, nechat jednu hezčí modrou a přidat nějakou úplně jinou
horava2
Profil
Děkuji Vám za názory.
Nicméně pořád nemůžu dojit k finálové verzi :(

Když oddělám zrcadlení, tak je to prazdný a nevypada to dobře.
Spíše to působí jako kdyby tam něco chybělo.
horava2
Profil
Chci se zeptat - dělám tu vizitku ve photoshopu ( CMYK 90x50mm - 300dpi ). Bude nějaký rozdíl při tisku, když bych tu vizitku dělal místo CMYK RGB?
horava2
Profil
Zkusil jsem navrhnout trošku jiný styl.


Zdá se Vám to lepší? ( ikdyž musím ještě poladit ty barvy - jméno, kontaktní údaje )
DoubleThink
Profil *
Nevím, nejsem zrovna DTPák, ale za tohle tě zákazník radostí sežere, protože ho kvůli těm nevkusným gradientům tisk jedné vizitky přijde desetkrát dráž než je nezbytně nutné. Vizitka je věc, kterou lidi hážou do koše. Měla by být vkusná, ale jednoduchá na vytištění.
horava2
Profil
Tak ještě do třetice.



Co se da ještě vytknout?
DoubleThink
Profil *
V podstatě pořád to samé, nemýlím-li se?

• nejednotný font
• nevhodně volené výplně
• nevhodný kontrast
• typografické a syntaktické hrubky
horava2
Profil
já tu vizitku snad nikdy neudělám :(
Když by se vycházelo tady z té poslední, tak které věci by se měli určitě opravit? Popř. jak.

Typografické a syntatické hrubky nevidím nebo spíš nevím které to jsou.
Mistr
Profil
horava2:
Doplním DoubleThinka [#11]: ta webová adresa je (obzvlášť ve třetí variantě) špatně čitelná - je moc dlouhá a není čeho se "chytit". Kdyby tam bylo například:
Webové řešení
www.webovereseni.cz

tak už se dá relativně rychle odhadnout, co je to za adresu. Nyní však musím pozorně číst téměř každé písmenko, abych adresu opsal správně.
Dranel
Profil
horava2:
No, asi by to chtělo přečíst si něco o tvorbě vizitek, nebo to nechat na grafikovi. :-P Co se adresy týče, co ji takhle propagovat stylem WebovéŘešení.cz?
Nox
Profil
Není ta vizitka trochu vyšší?
Každopádně mi přijde, že většina toho na co jsme poukazovali, tam stále je
Z nějakého důvodu se mi líbí dole v pravo ten text, ale nejsem si jistý jak moc bude čitelný
horava2
Profil

A co nakonec takto? Doufám, že ty hlavní chyby už nejsou.
panther
Profil
horava2:
nebudu hodnotit vzhled, to nechám na jiných. Nicméně:
- mail nech jen jeden. Dva maily mohou být matoucí.
- „url“ nahraď za „web“, „adresa“ nebo cokoliv jiného. URL může být pro běžného uživatele nesrozumitelné.
- jestli dobře počítám, na vizitce jsou 3 různé fonty, 4 velikosti písma. Není to moc?
- „řešení“ v logu mi přijde, že je výše o pár pixelů, než by mělo být. Alespoň na první pohled - možná ne. Stejně tak mi přijde, že ty bílé popisky u konktaktů jsou o pár pixelů níže, ale to (asi) způsobují různé velikosti fontů v jednom řádku.
Nox
Profil
horava2:
Napíši to výrazněji - podle mě hlavní účel vizitky jsou kontaktní informace, ne reklama. V tomto konkrétním případě: miniaturní písmo, kontrast by měl být lepší, zvýrazněno je přesně to co je méně důležité :)
imploder
Profil
horava2:
A co nakonec takto? Doufám, že ty hlavní chyby už nejsou.
To se mi líbí mnohem víc. Jen jsou tam málo výrazné kontaktní informace - chce to větší kontrast, větší písmo. Vizitka takhle bude docela velká.
horava2
Profil
právě jsem ti to zkušebně vytiskl a vypadá to katastrofálně.
Je to celé strašně tmavé. Přitom v PC se to nezdá vůbec.
Ta černá tam zaniká apod.
Nox
Profil
Děláš to ve CMYK? Případně ještě něco s nastavením (a taky jestli máš nemáš moc světle nastavený monitor), jestli jo tak sem nasměruju kdyžtak Lextera, ale bude se to taky asi lišit podle softwaru
Lexter
Profil
Ahoj,

tisknout takovou vizitku by se zákazník divil jakou cenu bych mu napálil. Fotografie byli vždy problém stejně jako přechody. Ale pomiňme to.

1) Vizitky tahám ve spěchu, chci mrknout a vidět kontakt. Zde se mi lehce ztrácí.
2) Jak zaznělo, nech jen jeden e-mail. Lidé musí vědět kam ti napsat a ne váhat.
3) Ta fotka potřeba není. Ony ty vizitky ani nemají za úkol nějak ohromit, je to prostě kontakt nic víc. Nad pěknou vizitkou se stejně člověk nepozastaví. Šupni tam kontakt, jméno, co děláš a šmitec. Neřešit. Dělat vizitku tak dlouho asi bych v oboru skončil :P.
4) Z toho co vidím ti opravdu vyjde dost tmavá vizitka, ale vím stejně prd jak to děláš. To ani neodhadnu. Ani profesionální tiskaři to neví. Přijdou jim podklady, profil nezkoumají stejně jako grafik nezkoumá v jakém pracují tiskárny. Toho je strašně moc. Jsou na to potřeba kaliborvané monitory, sjednocené profily v editoru a tím i v grafice, v tiskárně a suchej válec.
5) Jeden font postačí, to už tu ale zaznělo.

Jedna barva na pozadí, bílé kontakty a jméno, tmavé nějaké ty kecy okolo. Možno jednoduchá vektorová ilustrace.

Kde to prosímtě tiskneš? Ve CMYKU? Doma na inkoustovce?...

Univerzál je spíš: Pracuj ve CMYK prostoru nejlépe (doma to stejně CMYK nezachrání), v 220 - 300 dpi o velikosti vizitky nebo formátu, jaký si vybereš. Pokud děláš v PS-ku, tak mám ten dojem že by ti mohl vyhovovat AdobeRGB. Já vím, je to RGB, ale něco z toho leze. Je to už ale dlouho co jsem připravoval nějakou tiskovinu ve photoshopu. Osobně bych to poslal do tiskárny abych pak měl na koho řvát.

Promiň, že jsem neporadil víc, ale my ti můžeme zkritizovat jen vzhled. Podmínky při tisku jsou velmi důležité a ty my neznáme.

Edit: Asi bych zapracoval na návrhu:



Zvýraznil kontakty, přece jen zmenšil písmo, odstranil kouř, přechod taky pryč, ať se neprohneš. Sjednotil font, zarovnal logo doprava, kontakty doleva možná a menší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0