Autor Zpráva
unlucky
Profil
ahoj, mám zakoupený design stránky, kde je už hotová stránka nakódovaná. K tomu jsem také dostal psd soubor, kde je celá stránka. Teďka jsem ale zjistil, že je tam určitá navíc a já nevím jak to odtamtud "dostat". Zkoušel jsem si to uložit jako webovou stránku, ale ukládá mi to celou stránku jako obrázek.

Chtěl bych se zeptat, jak se dá takový web nakódovat? Jak bych měl postupovat?
kelvin
Profil
unlucky
Teďka jsem ale zjistil, že je tam určitá navíc

Co znamená tato skupina slov slov? To jsem nepochopil.

Pravděpodobně to je v tom psd souboru rozřezáno na "řezy". Zkus otevřít to psd ve Photoshopu, a poté v menu Zobrazení > Zobrazovat > Řezy. Nebo v nabídce Nástroje (ta obvykle vlevo) vybrat nástroj Řezy (zkratka je písmeno "k", jedna z horních ikonek s obrázkem nože). Pokud tam jsou řezy, ukážou se - http://obrazky.milichovsky.com/doom5-psd.png (modré obdélníky).

Pokud tam řezy jsou, zkus dokument uložit přes menu Soubor > Uložit pro Web, to uloží každý řez jako soubor (mělo by být vše nastavené). Výslednými soubory pak již nahradíš současné soubory stejného jména v šabloně, kterou teď používáš.

---
To vše výše je jen teorie, kdy předpokládám, že tam řezy máš. Pokud ne, tak je to cos dostal dost tristní a budeš si muset udělat řezy sám, nebo výsledný jeden obrázek rozřezat nějak ručně.
Dranel
Profil
Proč by v grafickém návrhu měly být řezy? Odkdy se grafici míchají do toho, jak to kodér nakóduje, když tomu většinou nerozumí?
kelvin
Profil
Dranel:
Vycházel jsem z toho, co bych očekával já od psd souboru, který bych dostal ke kódu...
unlucky
Profil
kelvin:
chybí tam slovo "část" :D

žádné řezy tam nemám (mám anglické phtsd - slices?)

ty řezy si mohu udělat sám, akorát nejsou nikdy přesné. Např. hotový web má logo s rozměrem 100x50, když ručně vyříznu pomocí slices, tak není shodný se starým. Buď je větší, nebo jsem si ořezal o kousek doleva atd...

Navíc mi tam chybí fonty, takže při editování textů se mi zobrazujou jiný druhy písma. Co teď?
panther
Profil
unlucky:
Chtěl bych se zeptat, jak se dá takový web nakódovat? Jak bych měl postupovat?
ideální je požádat zhotovitele webu, aby web dokódoval. Existuje i mnoho jiných způsobů, ale není nad ruční kód, je-li kvalitní (což často nebývá).

ty řezy si mohu udělat sám, akorát nejsou nikdy přesné.
nemusíš se spoléhat na řezy, jež ti udělá program. Já si vyřezávám ručně to, co zrovna potřebuju. Používám nástroj „Oříznutí“ - klávesová zkratka „C“, můžeš zaměřit na pixel přesně to, co se ti zrovna hodí.

Ale jak říkám, zkus požádat zhotovitele webu. Pokud je trochu slušný, úpravu webu provede.
habendorf
Profil
Já tomu nerozumím. Chceš tu přebytečnou část odstranit z psd, nebo z html? Píšeš, že stránka je nakódovaná a pak se ptáš „jak se dá takový web nakódovat“.

Pokud chceš web nakódovat z psd, můžeme se domluvit.
unlucky
Profil
habendorf:
v psd je neco, co bych chtel ziskat

panther:
nemusíš se spoléhat na řezy, jež ti udělá program
můžu se zeptat jak?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0