Autor Zpráva
Jan
Profil
Zdravím mám problém, potřebuji udělat obrazek 30x2 pix , z jedne tretiny bude cerny a zbytek bude stinovane z cerne do pruhledne, bohuzel kdyz to vytvorim ve photoshopu a ulozim prostrednistvim ulozit pro web , na webu se mi misto pruhledneho mista zobrazi bila plocha...
Při hledán na internetu jsem vždy narazil na navod kdy prevedu jednu barvu do pruhledne, bohuzel ani toto mi nefunguje , vzdy se mi zorazi misto pruhledne bila.
dekuji za rady
Bubák
Profil
http://img24.eu/images/192w8riu.png
Dělal jsem ho v Inkscape, postup pro fotošopu neznám, ale klíčové slovo je alfakanál.
Jan
Profil
Děkuji za pomoc, bohužel pořád se mi zobrazuje jako bílá, ne průhledná...
Jan
Profil
tak problem byl v tom ze ja mel obrazek podbarven jeste bilou , proste kravina.
Ale kdo by mi mohl poradit jak na to stinovani v png ?
kelvin
Profil
Jan:

Otevřu Photoshop, založím obrázek 30x2, vytvořím novou vrstvu, do této vrstvy udělám potřebný poloprůhledný přechod. Původní bílou vrstvu se kterou je obrázek založen (je u ní ikonka zámku) smaž. Měl bys vidět pod na průhledných místech bílošedé čtverečky na znamení průhlednosti. To pak Ulož pro web, typ PNG, 24b, transparency. http://obrazky.milichovsky.com/nechat/png/polopruhledne.png

Možná se to teď už dělá snadněji a ta původní vrstva se dá na to odemknout. Ve starších Photoshopech to snad ani nešlo, ta vrstva byla prostě brána jako podklad a průhlednost neuměla, takže byl nejlepší postup popsaný výše.
Jan
Profil
Paráda úplně super, mockrát děkuji, dělal sem ot tak i před tím, bohužel nevím proč mi to nefungovalo, ted to jde...
Ještě poslední problém : pokud mám udělanou z tohoto obrázku svislou a vodorovnou čáru které tvoří roh, jak mohu udělat zakulacení ? Jde mi o kulatý roh, 30x30 pix , pokud to dělám v photoshopu příkazem Radial Gradient, vůbec to nesedí s těma dvěma čarama (svislou a vodorovnou).
Děkuji za radu
kelvin
Profil
Jan:

Raději bych si nakreslil na větším obrázku celý roh s převisem dolů i do strany, a potom z toho vyřízl tři obrázky - ten roh, vertikální proužek, horizontální proužek. Nezávisle dělané to dle mě sedět nebude.
Jan
Profil
JJ
to není problém, problém je spíš v postupu, jak udělat tento roi i s přesahama abych jej pote byl schopny udelal prechody, kdyz si nakreslim černy kulaty roh z přeshama tak potom už nevím ja je vystínovat aby to navíc bylo jěště průhledné ...
Díky za rady
Jan
Profil
Nevím jak na to udělal jsem si obrázek 50x50 pix z jedné strany i z druhe, bohuzel tam kde se tyto dva dili setkaji nevim jak udelat to zakulaceni...
Nox
Profil
Na 'U' (asi Shapes nebo jak) máš obdélník se zakulacenýma rohama.....na něj si dej stín a rozřež
Jan
Profil
muzes mi to popsat trochu vice ?
jsem zacatecnik ve photoshopu moc neumim, diky
jde mi o to že nevím jak na ten obdelník vložit ten stín, pokud tam dám normální stínování tak tam jde vidět ta vrstva too obdelníku ...
Jan
Profil
vypada to takto
Odkaz

nevim jak dal, diky za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0