Autor Zpráva
lesiak307
Profil
Pozdravujem všetkých. Prosím Vás o názor na design stránky, ktorú som spravil. Prípadne uvítam Vaše postrehy a rady. Ďakujem.
Miloš
Profil
Nelíbí se mi to.
— První dojem: nahňácané, nalepené jedno na druhé; chybí tomu vzdušnost. Barevná kombinace po mém soudu taky nic moc; vyzkoušej třeba http://colorschemedesigner.com/
30.3.2010, meniny má Vieroslava – to je tam proč? Potřebuješ pomachrovat, jak umíš naprogramovat hodiny? Jiný obdobně úctyhodný důvod?
Kacko
Profil
Ty fotky tam dodáváte také?
Soukromé domy v "Naše Bunkovce" obec naramně vyzdvihují, to tam krucizáda neni co nafotit? Teď když bude hezky by se hodila procházka s foťákem. Taky letecká fotka z úvodu by tam nedělala ostudu.
Dovolená v Maďarsku.. co na tohle říct, doufám že vyhrál tým se slečnou.. k čemu to tam proboha je?

Co dodat k textu o Bunkovcích pár fotek a zahodit to patkové písmo? Kratší odstavce by tomu taky neuškodili, takhle je to jak mapa ve Falloutu.

Doufám, že posilovna je placená a z peněz se zaplatí alespoň nová omítka..

K webu:
Červené vodorovné čáry jsou v tom erbu odjakživa? Nebo prošel úpravou?
Kombinace barev je jako by mi dal monitor facku. Kupodivu ta facka působí chvílema přehledně.
Evidentně jste se naučil leccos, ale opoměl jste tu část, která vám tu vloženou práci prodává. Mrknout na pár grafických návodů by to posunulo úplně někam jinam.
A ještě k fotkám.. vše uprostřed, tomu řikám kompozice.. Nebýt této slečny, tak celý web působí jak psí pr*el za úplňku.
lesiak307
Profil
Miloš:
První dojem: nahňácané, nalepené jedno na druhé; chybí tomu vzdušnost“:
Ďakujem, to som potreboval - zdravý úsudok

30.3.2010, meniny má Vieroslava – to je tam proč? Potřebuješ pomachrovat, jak umíš naprogramovat hodiny? Jiný obdobně úctyhodný důvod?“:
To tam chcel mať starosta...

Kacko:
Soukromé domy“:
Tak na tom popracujem :)

Dovolená v Maďarsku“:
No, toto tiež chcel dať starosta. Ono, starosta vlastne hovorí čo tam chce mať...

čáry jsou v tom erbu odjakživa?“:
Tie čiary sú tam pridané...

Mrknout na pár grafických návodů“:
Doteraz som sa vlastne zaoberal funkčnosťou stránky a tým, aby bola v Google aspoň na prvej strane. No a problém je v tom, že ani neviem s ktorým grafickým programom by som mal web robiť. Doteraz som robil v Gimp-e. Ale nepracuje sa mi s tým veľmi dobre.
Miloš
Profil
lesiak307:
hodiny: „To tam chcel mať starosta...
Myslím, že starosta je pako. Ještě kdyby tam třeba bylo, že jmeniny/narozeniny má ten a ten z vaší obce + gratulace, proč ne, ale jinak je to pitomost. Hodiny má snad každý na svém monitoru, na hodinkách, na budíku… a kdo má svátek, na to se podívám do kalendáře. Ještě tak stránky květinářství, které by mě upozornily, abych koupil pratetičce Verce kytku, ale jinak je to opravdu pitomost. Každá zbytečná informace odvádí pozornost od informací podstatných a tím znehodnocuje celý web.
lesiak307
Profil
Miloš:
Ok, takže ja sa pokúsim prerobiť stránku, len ešte taká otázočka. Nemyslíte si, že ak stránka funguje 3 mesiace, že by trebalo trošku počkať a hneď nemeniť design?
Miloš
Profil
Nejlepší by bylo, kdyby byla testována (i třeba jako nekompletní web) nějaký čas před spuštěním.
Škoda, že se tak nestalo.
Každopádně aspoň u redesignu bych zkusil napřed nějakou testovací fázi, než to půjde do ostrého provozu.
Ale až se povede odchytat většinu much, s ostrým nasazením bych neváhal.
Kacko
Profil
lesiak307:
Nemyslíte si, že ak stránka funguje 3 mesiace, že by trebalo trošku počkať a hneď nemeniť design?
Čemu by to čekání pomohlo?
lesiak307
Profil
Kacko:
Čemu by to čekání pomohlo?
Asi k ničomu :)

Takže aký program by ste mi mohli odporučiť na tvorbu grafiky webu?
aduben
Profil *
Ta rozplývající se bílá v oranžové , to je děs, kdybys to nastyloval jen v css udělal by jsi lépe.......
ty rozmazané pixely na obec Bunkovce

lesiak307:
Takže aký program by ste mi mohli odporučiť na tvorbu grafiky webu?
mužu říct že ucházející a slušná grafika, jde udělat v Gimpu....... ale nejdřív se to člověk musí naučit.....
nebo pokud se nechceš nic učit, použij nějakou šablonu.........
lesiak307
Profil
aduben:
pokud se nechceš nic učit
...no, ja sa skôr zameriavam na PHP, ale samozrejme stránka musí aj vyzerať :))) Neviete o nejakej stránke kde sú nejaké návody pre Gimp (už konkrétne pre web)
Trejpa
Profil
lesiak307:
1) Moc použitých fontů. Dva jsou na hranici estetiky, tvých sedm je vyloženě nevhodných (Arial, Helvetica, Georgia, monospace, Trebuchet MS + ty dva okrasné v nadpisech a logu). Zejména neproporcionální písmo vpravo je pěstí na oko.
2) Moc použitých barev. Oranžová, zelená, žlutá, bílá a černá je dost, ale ta modrá a červená v obsahu některých stránek je už příliš.
3) Hlavička se mi celkově nelíbí. Když už, tak šikmé hrany znaku a písmen jsou zubaté, domečky mají nevhodně snížený počet barev a jejich zmenšení není vyhlazené.
4) V levém menu je po najetí myší prosvíceno celé políčko, ale kliká jen podtržený text. Mohlo by klikat celé.
5) Nejednotnost v odkazech v obsahu. Jednou jsou modré, podruhé zelené.
6) Odkazy v levém menu jsou dostatečně výrazné. Jim bych podtržení zrušil.
7) Podtrháváš i to, co nejsou odkazy.
8) Černé písmo na zelené se mi zdá málo kontrastní.
9) Jak už bylo řečeno výše: jmeniny, datum, počasí a anketu tam máte jen proto, že to mají i ostatní?
10) Blikavé písmo ne. Odvádí pozornost, nelze se soustředit na čtení obsahu.
11) Hlavním účelem mapy webu je snadné odkazování, které tam máš jen tak mimochodem. Naopak rozbalování seznamů je v případě těch pár stránek na nic.
12) Celý web by mohl být zarovnaný na vodorovný střed.

Nevím, jestli jsi chtěl hodnotit i kód (zejména, když jsi tu použil kategorii Webová grafika), ale:
13) Absolutní pozice pro všechny bloky? To není vhodné.
14) Pořadí bloků ti také vrásky nedělá. Zkus si cvičně označit (třeba k vykopírování či částečnému tisku) text od „Oficiálna stránka obce Bunkovce“ po starostu.
15) Tiskové styly také moc neřešíš.
lesiak307
Profil
[#12] Trejpa:
Takže môžem začať odznova...
Trejpa
Profil
lesiak307:
Takže môžem začať odznova...
To byl jen můj názor na zlepšení. Použij z mých postřehů to, co se ti hodí. Hlavní přeci je, že web už nyní funguje a plní své poslání (nejdůležitější je jeho obsah).
aduben
Profil *
lesiak307:
Neviete o nejakej stránke kde sú nejaké návody pre Gimp (už konkrétne pre web)
tady je vše, tak nějak :-)Odkaz
Miloš
Profil
lesiak307:
Neviete o nejakej stránke kde sú nejaké návody pre Gimp (už konkrétne pre web)
Hádám, že něco bude na http://www.gimp.cz/
A zkus se poptat na fóru http://www.gimp.cz/forum/
Anonymní
Profil *
Reaguji na lesiaka307:
Pokud nevíš, jak se inspirovat pro takové stránky obce nebo města, přikládám odkaz na jednu takovou menší, městskou stránku www.hanusovice.info
Trejpa
Profil
Anonymní:
Tak to mi nepřijde jako extra lepší příklad, spíš mně to připadá jako obyčejný spam. Nejen přístupností je na tom i současná nedokonalá podoba stránek od lesiak307 lépe.

Není to tu sice o hodnocení tebou odkázané stránky, nicméně ten web je nepřístupný bez myši, kontaktní adresa je neoznačitelná, e-mailová je neklikatelná, kde co se tam bezdůvodně hýbe, je nekonzistentní v barvách odkazů a nadpisů, písmo je v mnoha velikostech a barvách, tisk stránky není ošetřen a tak odfláknuté nakódování bych se styděl dávat zadarmo. Jako vtip už mi tam přijde to třetí místo v krajském kole Zlatého erbu.
TomasJ
Profil
Reaguji na Trejpu:
Ten anonymní jsem byl já, zapomněl jsem se přihlásit.
Stránku jsem já nedělal, byla vytvořena jakýmsi hvj nebo co.
Možná je sice odfláknutá, ale pro obec to stačí ne? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0