Autor Zpráva
marat
Profil
Učim se s photoshopem a vůbec newim , jak někdo může např. v http://www.diabolojilemnice.com/header_short.jpg tomhle obrázku vložit do toho loga toho panďuláka ? se to musí celý obkreslit lasem nebo jak ?
xavier32
Profil *
marat


bud nastrojmi na selekciu ja pouzivam magneticke laso pretoze obkresluje presnejsie ako laso ktore musis drzat v ruke a magneticke laso robi rozdiel vo farbach na okrajoch takze vyreze presne to co chces.

Druhy sposob je rychla maska jednoducho zoberes stetec a obkreslis objekt a mas to pripadne nerovnosti vygumuj.
marat
Profil
ok thx zkusim :)
Anonymní
Profil *
jo,jo musis to obkreslit lasem (polygonal lasso tool) , ma to dobrou cernou hranu takze muzes pouzit magneticke laso, po vyberu zvol ctrl+C a ctrl+V a obrazek (vyber) se ti zkopiruje do nove vrstvy, pod touto vrstvou zvol zaplata nebo razitko (clone stamp) pridrz ALT nekde mimo obrazek a prekresli soucasny obrazek pozadim...zdravi http://universal.vmoste.cz
simona
Profil *
varovani zadne obrazove body nejsou vybrane z vice nez 50%. Hranice wyberu nebudou videt! prosim co mam s tymto sprawit aby to islo?
bojars
Profil
simona vyberáš z prázdnej vrstvy, alebo máš nastavený väčší "Feather" (neviem ako sa to volá po česky- slovensky) ako výber, ktorý chceš urobiť.
simona
Profil *
simona vyberáš z prázdnej vrstvy, alebo máš nastavený väčší "Feather" (neviem ako sa to volá po česky- slovensky) ako výber, ktorý chceš urobiť.
ja mam normalne obrazok a idem ho tym orezat a ked to chcem ukoncit tak sa mi toto wyhodi! doteraz to nerobilo! a ako ma byt nastaveny ten Feather?
bojars
Profil
simona naľavo hore by malo byť také male okienko, kde je zobrazené číslo a"%". Keď je tam nula, tak je výber "ostrý". Tými percentami si nastavuješ plynulosť prechodu výberu. Napríklad, keď je vrchná vstva biela a Ty urobíš výber s 25% Featherom, po zmazaní (klávesa "Delete"), bude tá biela plocha zmazná tak, že bude na tých 25% plynulý prechod (do stratena) do bielej a pod ňou sa Ti odkryje tá spodná vrstva.
Môže sa stať, že keď robíš menší výber ako je nastavený feather PHOTOSHOP ťa upozorní, že si urobila menší výber ako 50%, takže... ale býva to aj vtedy, keď robíš výber na aktívnej vrstve, na ktorej nie je nič "nakreslené".
simona
Profil *
dakujem ti moc uz mi to ide
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0