Autor Zpráva
Jan Harvalik
Profil *
Nevíte někdo jak zakřivit tenký obdellník na roh abych ho mohl použít na webu ?
panther
Profil
Jan Harvalik:
v CSS to spolehlivě všude (zatím) nelze. Zbyde ti tedy úprava v grafickém editoru. Podle toho, který používáš, si vygoogli příslušný tutoriál.
Jan Harvalik
Profil *
mam gimp ale nic jsem nenašel, neznáte nějakou stránku ?
panther
Profil
Jan Harvalik:
zkusil jsem první, co mě napadlo, hned v prvním odkaze nějaké rohy vykouzlili.
Taps
Profil
Jan Harvalik:
co třeba http://blog.taragana.com/index.php/archive/two-ways-to-create-rounded-corners-in-gimp/
Jan Harvalik
Profil *
taky jsem to našel. ale je to z jiné verze tak mi to nešlo. já bych to potřeboval prostě "ohnout", jak jste myslel css ?
Jan Harvalik
Profil *
Taps: zkusím
panther
Profil
Jan Harvalik:
jak jste myslel css
psal jsem, že to je prakticky nepoužitelné. Za pomoci CSS3 se kulatých rohů dá dosáhnout (border-radius), ale podpora napříc prohlížeči není (a v blízké budoucnosti nebude) nikterak velká.
Jan Harvalik
Profil *
ano, hlavní je ie bohužel...

asi jsem špatně napsal co chci. mám #main široký 800px a na stranách mam přechod ale v rozích je volné místo,
a právě tam bych chtěl dát ten zakulacený přechod.
panther
Profil
Jan Harvalik:
ano, hlavní je ie bohužel...
ano, hlavní je. Jen nevím, jestli bohužel :-)

asi jsem špatně napsal co chci
napsal jsi to dobře. Uděláš si obdélník s gradientem a tomu dál kulaté rohy, resp. zprůhledníš je. Mě se moc hledat nechtělo, v Tapsově odkazu to vypadá popsané dobře. Jestli tomu tak doopravdy je, nevím, GIMP nepoužívám.
Jan Harvalik
Profil *
ale co s tím přechodem ?
panther
Profil
Jan Harvalik:
ale co s tím přechodem ?
uděláš si nejprve obdélník s přechodem, pak mu sebereš rohy. V už několikrát odkazovaném článku taky mají fotku (ty nebudeš mít fotku, ale ručně vytvořený gradient), které pak udělají kulaté rohy.
Jan Harvalik
Profil *
ale v tom rohu nebudu mít přechod ne ?
mysli
Profil *
Když tam nebudeš mít roh, protože je kulatej, tak tam nebudeš mít ani přechod, to je logický.
V Gimpu prostě vytvoříš výběrem obdélník a vlevo zaškrtneš volbu "Zaoblené rohy". Toť vše, samozřejmě si můžeš nastavit poloměr zaoblení a podobně. Pak ho můžeš vyplnit gradientem nebo čímkoliv jiným
Martin11
Profil
Jan Harvalik:
Zkus se podívat na http://seky.nahory.net/.
H13
Profil
panther
psal jsem, že to je prakticky nepoužitelné. Za pomoci CSS3 se kulatých rohů dá dosáhnout (border-radius), ale podpora napříc prohlížeči není (a v blízké budoucnosti nebude) nikterak velká.

No nevím, v jakým časovým období žiješ, ale u mě momentálně (v roce 2010) z šesti prohlížečů, který mám nainstalovaný, jich pět umí zobrazit kulaté rohy pomocí CSS :-)

Firefox - ANO
Google Chrome - ANO
Safari - ANO
Seamonkey - ANO
Opera - ANO
IE - Ne

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0