Autor Zpráva
Majo
Profil *
Mám napr. dva objekty. Prvý (spodný) a druhý (vrchný). Na spodný objekt aplikujem farebný prechod. Vrchný objekt je o niečo väčší ako spodný a preto by som ho chcel orezať presne podľa toho spodného - menšieho. Stlačím CTRL+ALT+G. V tom momente mi vrchný, väčší objekt zmizne. Pokiaľ vypnem na spodnom menšom objekte farebný prechod, ten väčší objekt sa pekne oreže podľa menšieho.
Ako môžem dosiahnuť orezanie väčšieho objektu s tým, aby som mal na menšom objekte farebný prechod?

Ďakujem.
Ofi
Profil
nejsem žádný expert, takže se omlouvám pokud ta rada bude blbá, ale zkus si ten spodní objekt duplikovat a tomu duplikátu (ve vrstvách bude mezi originálem a vrchním objektem) zruš přechod... následně na vrchním objektu aktivuj masku ctrl+alt+g, pak ych doporučil vrstvy sloučit, pokud je to možné pro další práci...

další možnost je se stisknutým ctrl kliknout na ikonku vrstvy spodního objektu, vznikne selekce -> vybereš vrstvu s vrchním objektem, pak dáš select->inverse a stiskneš delete...

doufám, že jsem pochopil přesně co chceš udělat a dobře jsem ti odpověděl ;)
Majo
Profil *
Ofi:
prvá možnosť: toto nefunguje z toho dôvodu, že ak zruším na tom duplikovanom "spodnom" objekte prechod, farba zostane biela (napr.) a tým pádom prekryje farebný prechod pôvodného "spodného" objektu.

ani druhá možnosť nefunguje, možno som ju len zle pochopil. keď kliknem CTRL+spodný objekt tak sa tento zvýrazní.
a keď kliknem na ten vrchný, tak sa zvýrazní len ten.
Ofi
Profil
add 1.moznost - tak tomu duplikovanému objektu nastav průhledné pozadí...
add 2.moznost - musíš s tím controlem clicknout na IKONKU vrstvy - udělal jsem návodný screenshot konkrétně na tuto operaci - z toho to pochopíš:
Odkaz
až se ti objeví ta selekce tak akorát přepneš vrstvu na ten vrchní object, select->inverse a pak už jen stiskneš delete ;)
Majo
Profil *
1) ak tomu duplikovanému objektu nastavím priehľadné pozadie, spriehľadnuje sa mi aj ten vrchný obrázok, ktorý je na ňom orezaný
2) zatiaľ chápem kliknutie na IKONU spodnej vrstvy, potom už bez CTRL kliknem na vrchný objekt, ale neviem kde nájdem select->inverse (mám cz verziu)
pavuk
Profil
Majo:

select->inverse

Výběr - Invertovat
Ofi
Profil
add 1. nastavení omaskovaného obrázku zůstanou..
add 2. jak pise pavuk
Majo
Profil *
add 1. toto som nepochopil
add 2. viem preložiť, ale v hlavnej ponuke Výběr nevidím to Invertovat
Majo
Profil *
edit:
už to takmer mám, ponuku invertovať som našiel inde, viď obrázok. druhý problém, keď som dal to invertovať tak sa mi pôvodný spodný obrázok zmenil, resp. jeho prechod - farby sú inverzné. na obrázku to je vidieť, pôvodné boli z vrchu modrá, zo spodu zelená.
Odkaz
pavuk
Profil
Majo:
Pokud ti volba "Výběr" neumožňuje volby jako "Invertovat", znamená to v 99% případů že nemáš nic vybráno (ostatně to tak vypadá i na obrázku)... "Nová vrstva úprav", kterou máš na odkazovaným obrázku, nemá s klasickým "Výběrem" nic společnýho.
Doporučuju navštívit nějaký photoshopový fórum třeba tady, nebo tady, stačí pohledat, takováhle výuka přesahuje možnosti diskuze o tvorbě www, jistě se tam najde někdo ochotnej a sdílnej

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0