Autor Zpráva
Skynet.cz
Profil *
Zdravím Vás,

zadavatel ze zahraničí a já se spolu přeme o designu web2.0. On považuje za ikonu a leader grafiku pro web2.0 tuhle stránku http://plan.fm/ a chce, abych tvořil přesně podle toho. Donekonečna mu tvrdím, že třicetipixelový text se pro běžné texty nepoužívá, jen pro nadpisy, ať mluvíme o webu 1 2 nebo třeba milion. Ten text nemá ani opticky dostatečné odsazení od okraje a celé je to techtle mechtle. Stojí si ale zatím, že je narozdíl ode mě expert ve web2.0 a že plan.fm patří do významných firem web2.0. Pro uklidnění duše, jaký na to máte názor Vy? Fakt by mě to zajímalo. Díky.
Enyeus
Profil
Myslím, že pokud tam bude málo textu, tak velké písmo nevadí.
Skynet.cz
Profil *
Enyeus:
Ne ne, jedná se o běžný text. Jako kdybychom jím psali my tady právě teď. Je to moderní?
Taurus
Profil
Skynet.cz:
Souhlasím s tebou. Odsazení není dobré a velikost neodpovídající. Moderní možná, ale všeho s mírou. Vše se zvětšuje, i díky monitorům (a z lidí se stávají brejlovci :-) ale pro běžný text je to moc. Možná pro nějaký významný blok se to může hodit. Navíc toto má slabý line-height. A být expert na 2.0, no nevím, nechme ho v tom. Osobně v tom nevidím vědu. Takové weby jsou prostě víc interaktivní a napojené na sítě. Celé téma webu 2.0 je ale takové umělé něco, co možná dobře vypadá v referencích...
Enyeus
Profil
To určitě ne, podívej se například na klasické příklady Webu 2.0 Facebook a Twitter
bencik
Profil
Nadpisy, podnadpisy, nějaký citáty a podobný si dokážu představit o něco větší (i když tohle je možná až moc velké...) nicméně text bych nechal starou osvědčenou velikostí
H13
Profil
Skynet.cz:

Je to moderní?
Otázkou je, zda je "moderní" významné. Design Google nebyl nikdy moderní, zato byl vždy "vysoce použitelnej" a proto ho všichni používají :-)
DoubleThink
Profil *
Pojem Web 2.0 nijak nesouvisí s grafikou a stylem webu. Je to web, který klade důraz na vzájemnou interakci návštěvníků - FB je typický představitel - a byl by jím i v plaintextové podobě.
Skynet.cz
Profil *
Souhlasím s vámi. Co by si člověk přál, prostě typický zadavatel, machr co spolknul všechnu genialitu alá brouk Pytlík. Když se zeptám strejdy Googla, kolikrát se ten jeho "plan.fm" vyskytuje na webu narozdíl o Flickru nebo Faceu či Twitteru, no škoda mluvit. Zkrátka díky Vám všem. Potěšili jste mou ukřivděnou dušičku ;) Mějte se.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0