Autor Zpráva
matak
Profil
Dříve se zde hodnotili designy, je to ještě pravda?

pokud jo, tak co říkáte na tohle

www.crazybag.cz
www.tvdecor.cz
www.giardinoadini.cz
Kcko
Profil
matak:
Žádný zázrak, všecko na jedno brdo, akorát vždy v jiných barvičkách a díky tomu fixnímu nesmyslu vlevo bych na stránce déle jak půl minuty nevydržel.

Průměr.
matak
Profil
názor na fixní nesmysl vlevo mne zajímá i od ostatních
Anonymní
Profil *
ten fixný nezmysel lezie na nervy ešte sa to aj ťažko číta a trvalo mi až pol minúty kým som zistil že je to telefónne číslo
Nox
Profil
Není to špatné, ale nechápu proč je to vše úplně stejné... to vlevo přinejmenším odvádí mou pozornost od obsahu
Taurus
Profil
Vyhoď to nečitelné číslo na výšku vlevo. Dej nadpisům zarovnání vlevo; nechápu, proč je odsazuješ zleva. Zvyš line-height, aby se to dobře četlo. Kliknutí na polštář nic neudělá. Odkaz http://www.crazybag.cz/kategorie/sedaci-pytle# dej do menu, dostanu se do něj jen kdesi dole po kliknutí na tlačítko - to je málo. Dodej tiskovou verzi. Odkaz "Velkoobchodní prodej nikam nevede. Při rozlišení 1024 mám posuvník, texty piš do více sloupečků, takto to nikdo nebude číst, řádky jsou dlouhé. Css jsem kvůli nepřehlednému zápisu nedokázal projet, ale používej místo px emka pro texty kvůli IE a zvětšování písma. Používej alty, při vypnutých obrázcích jsem v háji. Zaměř se na typografii, je tam dost chyb. Jinak grafika příjemná, jen všecko stejné, hodnotil jsem jen to první.
matak
Profil
ok díky,
1. to vlevo se mi osvedčilo jsem s tim docela spokojen, věřte nebo ne, ale na internetu je obrovské procento lidí kteří mají problém scollovat, a spatne se orientuji na strance (dlouhodoba zkusenost, kdyz po telefonu stokrat vysvetlujete zakaznikovi at si najede na strance nize a on vam rekne tak nic radeji to nechme naschle, tak se vam osvedci tato metoda, kdy proste zavola a vyresit s nim vse po telefonu)

2. citelnost nesmyslu, no nevim, co je na tom necitelneho?

3. a vsechno stejne? v cem je problem? 90% webu je stejných ne?
Taurus
Profil
Lidé čtou zleva doprava.

3) takovou analogii můžeš použít klidně i u lidí. Všichni jsou v zásadě stejní, ale asi by se ti nelíbilo, kdybych tě srovnával s vrahem z Antil. Zkus citlivěji rozeznávat detaily.
matak
Profil
Asi jsem to nepochopil, moc mi není jasné co je nevhodné na tom, že nějaké tři weby mají stejnou strukturu? Na něčem to ubírá nebo vadí?
Taurus
Profil
Cituju sám sebe: "Jinak grafika příjemná, jen všecko stejné, hodnotil jsem jen to první."

K čemu jednotlivě hodnotit stejné weby se stejnými chybami a detaily (nejen strukturou)? K ničemu. Jinak, oceňuju víc originality.
matak
Profil
rozumím, díky
Montezuma3
Profil *
Otázkou je, k čemu tam ta "fixní blbost" je?
1. Podle mě obsahuje zbytečnou informaci (telefoní číslo), která je hned o kousek vedle znovu.
2. Je zbytečně výraznou barvou.
3. Je fixní.
Tyto tři důvody z toho dělají něco, co zbytečně poutá pozornost a leze na nervy při scrollování stránky.
Stačilo by kdyby obsahovala jen informaci o otvírací době, čímž by byla výrazně menší. Barevně sladěna spíše s pozadím než s hlavičkou a byla umístěna pevně v záhlaví stránky.
Jinak moje hodnocení celkového designu:
crazybag - 4,3/10
tvdecor - 4,5/10
giardinoadini - 3,1/10
matak
Profil
ok díky, jinak ta fixní blbost právě správně splňuje co popisujete, přesně to se od ní očekávalo, rozumím že pro člověka co navštěvuje tuhle diskusi je těžké pochopit, že někteří lidé se nedokáží orientovat na stránce a mají problém vůbec scrollovat na stránce natož kliknout na něco jako kontakt atd.

díky za koment

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0