Autor Zpráva
Witiko
Profil
Jde o mírně neobvyklé téma, musel jsem přemýšlet, do jaké sekce jej zařadit.

Pro zábavu jsem vytvořil tuto hru postavenou na HTML4. Jde prakticky o klasického hada, kterého ve volných chvílích dovylepšuji.

K věci: Ve hře je několik druhů zobrazovaných textů: Texty, které přilétnou na střed a obvykle oznamenují dosažení určitého achievementu, texty oznamující konec hry, nebo pozastavení (klávesa P, Pause, Mezerník) a texty, které vylétávají z hada po snědení jídla. Veškeré tyto texty jsou aktuálně vykreslovány defaultním fontem prohlížeče a... a zdá se mi, že to nevypadá ani zdaleka tak dobře, jak by mohlo. Problém je ten, že nevlastním zvlášť velikou knihovnu fontů a většina vhodných, na které jsem narazil, neobsahuje diakritiku.

Takže v podstatě se snažím sehnat fonty, které by ve hře mohly vypadat dobře a jsou šířené pod nějakou svobodnou licencí. Například na text bodů, které vylétávají (a které nepotřebují tudíš diakritiku) z hada se mi osvědčil Aftershock Debris font, ačkoliv si zcela nejsem jistý významem Free for personal use, ale pokud to dobře chápu, je to v pořádku, dokud font neudělám součástí nějakého komerčního produktu (commercial use), což, heh, v tomhle případě nejspíš nehrozí.

Jaký styl fontů by byl nejspíš ideální:
- Achievementy: Nějaký font s tlustým leayoutem, aby byl text dobře viditelný a barevné efekty bylo vidět. Může být i mírně extravagantní.
- Skóre: Tady se mi zdá, že by lépe sedělo něco umírněnějšího, protože tento font bude hráč vidět často a nechci mu ničit oči. :D
- Text veprostřed: Dobře čitelný, ale nejlépe s nějakým charakteristickým řezem. Jednoduše UI font.

Jaké fonty byste navrhli vy? Jako lidé, kteří s grafikou pracují určitě musíte mít sadu fontů, které rádi používáte a víte, kam by se mohly hodit.

Achievementy s defaultním fontem:



Středové texty s defaultním fontem:



Ukazatele skóre s defaultním fontem:


Witiko
Profil
Buď na tomto subfóru chcípnul pes, nebo jsem se zeptal na něco příliš neobvyklého?
Dranel
Profil
Witiko:
Mě se poslední dobou čím dál tím více líbí Trebuchet MS. Je hezký obzvláště ve větších velikostech. Nalož s tím, jak umíš. :-)
Lexter
Profil
Witiko:
Když na to tak koukám, tak je úplně jedno jaké písmo tam narveš. Hlavně aby to bylo na čtverečkovaném pozadí dobře vidět. Dej si tam černý text podbarvený bílou a budeš v klidu.

Buď na tomto subfóru chcípnul pes, nebo jsem se zeptal na něco příliš neobvyklého?
Spíš má každý dost jiných starostí než radit s tímto.
Witiko
Profil
Dranel:
Díky, mrknu na to. :)

Lexter:
Mám za tím hozený glow, takže vidět by snad mělo být vidět celkem cokoliv. Pravda, že by mohl být intenzivnější. Jinak ani v defaultním fontu to nevypadá špatně, spíš jsem přemýšlel, jestli by nebyl nějaký, který by ke specifikovaným požadavkům neseděl lépe.

Spíš má každý dost jiných starostí než radit s tímto.
Tak nevím, třeba to v tomhle subfóru pracuje jinak. Ale já když jdu do sekce javascript, tak tam jdu za účelem poradit lidem i s ptákovinama. Předem očekávám, že tam ztratím nějaký čas. Navíc otázka je v tomhle případě poměrně jednoduchá a můžeš tu vyjádřit svůj názor a preference ohledně fontů. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0