Autor Zpráva
MartinBen
Profil
Dobrý den,

mam takový problém, který se týká zobrazování grafiky v IE. Koukněte na následující stránku priklad

Kružnice umístěná v pravo nahoře v těle stránky by měla splynout se zbytkem a měla by dle mého názoru vytvořit pěkný grafický efekt. Jenže v IE přidá prohlížeč pro mě z nevysvětlitelných důvodů grafickému prvku světlý okraj, takže k žádnému splynutí nedojde. Kružnice je ve formátu .png a je vytvořená v programu GIMP.
pavuk
Profil
já to vidím ve FF i IE stejně, žádný světlý okraje. Spíš kostrbatý, to bys měl v Gimpu použít filtr na rozostření. IE 6 neumí průhlednost, tam stejnýho efektu tímhle způsobem nedocílíš, je vidět jen deformovanej zavináč
Keeehi
Profil
IE6 a starší mají s průhledností png problém. Dá se to však lehce spravit pomocí filtru.
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='obrazek.png');

Překvapuje mě, že nabízíte služby v oblasti tvorby webových stránek a že jste o tom ještě ani neslyšel.
MartinBen
Profil
Díky za odpovědi...

[#3] Keeehi
Ano jsem začátečník hlavně v grafice. Kódovat ale umím dobře a taky nejsem drahej, takže jsem si vědom svých nedostatků. A i přesto zakázky mam. A své nedostatky se snažím neustále odstraňovat.
Trejpa
Profil
MartinBen:
Doplním, že Internet Explorer 6 průhlednost formátu PNG umí. To, co neumí, je poloprůhlednost (alfa kanál).

Na své stránce průhlednost ani poloprůhlednost nepotřebuješ. Obrázky spojuj v grafickém editoru. Na stránku umísti jen jeden výsledný obrázek, ne několik ve vrstvách.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0