Autor Zpráva
meca
Profil
Dobrý podvečer!

klient mi poslal font, který stojí neskutečné peníze, takže není jen tak lehce k sehnání. Jenže poslal ho ve formátu-neformátu.. tedy bez přípony. (Navíc to poslané má 26 bajtů.) Říká, že pokud na to klikne, objeví se mu word s výchozím nastavením toho fontu. Ale ve složce Písma není. A nikde jinde v počítači ho hledání také nenajde.

Jak fungují placené fonty? Nějak jinak? Máte nějaké tipy, jak ho od klienta dostat, abych ho mohl použít do grafiky..?

Díky moc.
xmark
Profil
26 bajtů .. to ti nejspíš poslal zástupce.
meca
Profil
Mno jo, ale zástupce čeho, když to nemůže nikde v počítači nic jiného najít?
pavuk
Profil
Nikde v počítači to nemůže nic najít, protože ti klient poslal zástupce, kterej zastupuje jeho soubor v jeho počítači
meca
Profil
pavuk:
Tralalala. Samozřejmě. Ten akt hledání se děje u něho v počítači...
Nox
Profil
meca:
Tak nejspíše <system disk>:\Windows\Fonts
__construct
Profil
Pokiaľ používaš Windows:
Tomu prapodivnému súboru bez prípony daj príponu lnk a potom už iba klikni pravý tlačidlom na myši; vyber vlastnosti a už uvidíš že odkaz čoho Ti poslal
<mimo-téma>
Nox:
Vo Win je premenná %SystemRoot% alebo tiež %WinDir% ktorá odkazuje na zložku Windows, takže %SystemRoot%\Fonts je uplne univerzálne
</mimo-téma>
Joker
Profil
__construct:
prapodivnému súboru bez prípony daj príponu lnk
Jestli ono to není tak, že soubor ve skutečnosti má příponu a klient má nastavené „Skrýt přípony známých typů souborů“ (nebo tak nějak).
__construct
Profil
Joker:
áno, ale píše, že mu to poslal mailom - ja som ešte nevidel mailového klienta ktorý by nezobrazoval prípony prílohám…
meca
Profil
Nox:
Ve Fonts (Písmo) to prý prostě není.

__construct:
Jenže průser je, že mě se v počítači ten soubor vůbec nikde nezobrazí. Prostě se mi ukáže, jestli chci otevřít (to ničím nejde) nebo uložit - a když dám uložit, tak se ten soubor neukáže, ani se nezvětší o těch 26 bajtů velikost složky.

Joker:
O to nejde. On mi ty soubory posílal a já je mam bez přípony v mailu.
Joker
Profil
meca:
otevřít (to ničím nejde)
Ani v Notepadu (Poznámkovém bloku)?
Pak bych uvažoval o tom, že to je chyba v té příloze.
karel_
Profil *
si udělejte s klientem "kontrolni součet":
- kolik souboru (co) posílá, jakou mají velikost, atd..
- naučit klienta fotit obrazovku pomocí PrintScreen a poslat "co vidí" je někdy véélkou nápovědou ...
pavuk
Profil
meca:
Tralalala. Samozřejmě. Ten akt hledání se děje u něho v počítači...
Jo, jasně, klient ti poslal něco neví co, neví ani odkud když to tam nikde nemůže najít a ani to není tam kde to hledá (což neví kde to je), ale ty vlastně vůbec nic nevíš protože komunikujete na dálku, kromě toho že nic nejde a to co vidíš u sebe v příloze emailu tam není a nabízí ti to uložit něco co neexistuje a ještě kromě toho že to klient hledal správně, ačkoliv taky vůbec nic neví... To je fakt těžká rada...
meca
Profil
Joker:
Ani v notepadu. Protože se to Opera snaží nejdřív někam uložit, a pak to až otevřít, jenže to pak už hlásí, že je to nenalezeno.

pavuk:
Mě původně šlo o to, jestli to nemůže být nějaká ochrana těch placených fontů, aby se nemohli takhle.. posílat?

Ale jinak se pomalu chystám na to, co radí karel...

Diky, díky.
xmark
Profil
meca:
Protože se to Opera snaží nejdřív někam uložit
Jak s tím probůh souvisí opera??
Joker
Profil
meca:
Protože se to Opera snaží nejdřív někam uložit, a pak to až otevřít, jenže to pak už hlásí, že je to nenalezeno.
Pak je podle mě divnej ten soubor v příloze. Může to být chyba při přenosu nebo tak něco.

xmark:
Jak s tím probůh souvisí opera?
Neuloží soubor z mailu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0