Autor Zpráva
becherman
Profil
Ahojte, neviem co mám stlačit aby som mohol gumovať len z jedného obrázku-ale druhý ktorý by bol za ním by sa negumoval-tak ako to je v tomto tutoriále Odkaz , lebo som skúšal dosť vecí a vždy mi zgumovalo obidva :D
ďakujem za pomoc
Manny
Profil *
Video jsem neviděl, ale pokud to je ve více vrstvách, tak si klepnutím na seznam vrstev na pravém panelu vybereš tu aktivní.
becherman
Profil
ďakujem že si odpísal, ale nevidím tam nič také ako aktívna vrstva-ako ju mám vlastne vybrat?? neviem kedy je aktívna
becherman
Profil
Yes, už som na to prisiel sám-vlastne mám stlačiť-pridať alfa kanál :D
pavuk
Profil
Gumování jedný vrstvy nijak nesouvisí a alfa-kanálem. Prostě vybereš nástroj Guma, klikneš v (nejčastěji) levým okně vrstev na vrstvu kterou chceš upravovat (podbarví se modře) a můžeš gumit jak o život
becherman
Profil
nie, pozri si to video-ja som to myslel inač, tak, že keď gumujem tak mi za vygumovaným neostáva biela farba, ale ten spodný obrázok, ale máš pravdu ze sa gumuje iba jeden, ale tak nevznikne fotomontáž
pavuk
Profil
k tomu stačí přepnout barvy v panelu nástrojů na černou, pak nepůjde pod gumou bílá ale průhledná
becherman
Profil
aha, ale neviem či si videl to video, ale potom tam robil zase niečo s gumou po okrajoch aby to bolo také prechodné-vieš ako sa to robí?
pavuk
Profil
K tomu slouží výběr stopy pro nástroj Guma, nevybereš s ostrým okrajem ale tu "rozmazanou".
Hodně věcí ke GIMPu najdeš na linuxsoftu, na abclinuxu nebo na gimp.cz, případně v interaktivním návodu
becherman
Profil
Tak dakujem ti pekne -tie články som videl ale nevedel som toto konkrétne tak ďakujem :)
becherman
Profil
no len tu rozmazanu nikde nevidim :D
pavuk
Profil
viz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0