Autor Zpráva
Lůca
Profil *
Dobrý den,
potřebuji si vytvořit e-shop, našla jsem dle recenzí, že skvělý wysiwyg editor je kompoZer. Nikde jsem se ale nedočetla, jestli "spousta dalších funkcí" dovoluje tomuto programu vytvořit i e-shop?
Díky moc.
Lůca
Chamurappi
Reaguji na Lůcu:
Ne. Editor sestavující HTML a CSS podle toho, co si člověk nakliká, těžko vytvoří serverový skript nutný k interakci mezi návštěvníkem a provozovatelem serveru.
Edit: Nebo se otázka opravdu týká webové grafiky? V tom případě jí moc nerozumím.
xmark
Označil bych to jako silně nepravděpodobné. Jak moc podobný ti připadá sešit a prodejna bot?
habendorf
... o nějaké DB ani nemluvě.
Lůca
Profil *
přesně toho jsem se bála :-(

Nevíte o nějakém jiném programu, který umí vytvořit e-shop? Potřebuji si jej sama aktualizovat a doplňovat, takže moc nechci e-shop, který mi někdo vytvoří a já nevím, kde se co změní... nehledě na pořizovací cenu takových e-shopů a nutnost výdajů kvůli každé aktualizaci :-(
habendorf
Lůca:
nehledě na pořizovací cenu takových e-shopů

Věř mi, že mnohem levnější pro tebe bude použít nějaké hotové řešení (samozřejmě obsahuje vlastní administraci). Rozhodně se vyplatí dát řekněme 500,- měsíčně, než abys po dvou letech pokusů a omylů vytvořila sama nějaký nezabezpečený bastl.
NejakyTom
Zadny editor nevytvori e-shop (nejaka aplikace napsana v php nebo jinem jazyku co dokaze dynamicky generovat web).
Radsi bych pouzil butto nejaky levny a nebo jeden z free eshopu - aktualizace je jednoducha + vzdy ma web nejake admin. rozhrani kde se da vse nastavit.

Pouzil bych napriklad Prestashop - nejake informace a navod na instalaci:
http://navody.c4.cz/prestashop
habendorf
NejakyTom:

Ano, třeba. Nechtěl jsem dělat reklamu a dávat nějaké konkrétní řešení.
NejakyTom
habendorf:
Tohle bych jako reklamu nebral, tady jde snad o radu a pomoc uzivatelum.
A verim ze to moderatorum dojde.

Jinak omlouvam se za OT.
habendorf
NejakyTom:

Já ti taky přece nezazlívám. Jen píšu, proč já osobně jsem sem žádný link nedal ;o)
joe
NejakyTom:
Zadny editor nevytvori e-shop
Proč myslíš? Nástroj WebRatio to dokáže, není to sice jen pouhý editor, ale "naklikáním" jde vytvořit jakákoli serverová aplikace bez psaní kódu serverového skriptu. Výsledek není v PHP, ale v Javě.
NejakyTom
Realne pouzitelne to neni a i tak vysledek je nic proti e-shopum naprogramovanyma rukama programatora.
Takze trvam na tom ze nelze wysiwyg editorem vytvorit plnohodnotny e-shop a mozna ani jinou vetsi aplikaci. To by musel byt editor s obrovskou databazi a tak slozity ze by se to ani ovladat nedalo.

Navic Java by tady byla problem. Pochybuju ze uzivatel ktery tema zalozil ma vyhovujici hosting.

Dukaz ze to nefunguje je ten ze takovehle editory se nedelaji, kdyby to fungovalo jsou jich tisice a neplati se zbytecne programatori.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

• Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0