Autor Zpráva
Kenik01
Profil
Zdravím,
mám návrh od grafika. Jenž navrhl aby web 1000px šířky měl 400px vysokou hlavičku
To dělá na mém 1050 vysokem rozlišení v prohlížeči cca polovinu stránky.

Až pod tím je menu a níže teprve obsah..


Jaká je doporučená maximální výška?
Slagna a logo zabírají cca 1/10 te plochy
další 1/10 zabírá popis "cenové akce"
A 1/6 zabere doprovodný obrázek k "akci"

Mě osobně se to moc nelíbí.
Během prvních pár sekudn si clovek musí udelat presny obrazek kde co na tom webu je tady mu pulku zabere jen hlavikca s jednou akci..
Co dalsi stránka to nutne scrolovani takže IMHO tu akci bude stejně ignorovat a pujde po obsahu..


Předem díky za váše názory a případné odkazy na zdroje informací.

jenikkozak
Profil
Kenik01:
Záleží také na zaměření webu. Tady z tohoto obrázku jsem to nevyčetl, mohu se tedy zeptat, jakou oblastí se tato stránka zabývá? A co je obsahem té cenové akce?
Je totiž docela rozdíl, jestli se jedná o web, kde je nějaká okrajová nabídka, o e-shop s akcí, nebo o web, jehož jediným cílem je propagace jediného produktu, na který je slevová akce.
xmark
Profil
Kenik01:
400px vysokou hlavičku

Je to něco, co snáším dost špatně.
Čísla teď nevím přesně, ale mám pocit, že kolem 50 % lidí má výšku monitoru 800 px, protože notebook. Takže vidí ještě míň než ty. Vysoká hlavička může mít smysl na výrazně stylových webech, kde se pak i menu třeba řeší jinak. Ale když na "normálním" webu je menu 3 cm od spodního okraje, tak si říkám, jestli designér uvažoval hlavou.
Kenik01
Profil
jenikkozak:
Široká nabídka z oblasti stavebnictví cca 10000 položek.
Akce je na 1% zásob cca 1-10 aktuálních akcí.
Počítám,že to akční zboží může produkovat až 15% prodeje.
Hlavní poslání webu je získat kontakt na zákazníka upoutat ho aby si nechal udelat nabidku na materiál..

xmark:

přesně tak mě osobně podobné weby štvou obzvlášte když často serfuju na mobilu..
jenikkozak
Profil
Kenik01:
V tomto případě bych si nechal hlavičku webu u grafika předělat.
JAAkub
Profil
podľa mňa je najvyššia akceptovateľná výška hlavičky 300px;
Taurus
Profil
Někdy může mít vysoká hlavička na úvodní stránce opodstatnění.
Téměř nikdy nemá vysoká hlavička na podstránce opodstatnění a je standardem ji zminiaturizovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0