Autor Zpráva
deader
Profil
Zdravím,
vytvořil jsem si v Blenderu animaci postavy a teď ji potřebuji nějak dostat na web. Největší problém bude asi průhlednost - vyrenderoval jsem tedy animaci jako průhledné PNG a nyní potřebuji z nich udělat GIF nebo jiný webový formát podporující animace, pokud existuje.
Zkoušel jsem Creating_animated_GIFs_using_Blender_and_Gimp, ale postava jakoby po sobě zanechávala stopu. Zkoušel i Microsoft GIF Animator, tam zase se nějak špatně ukládaly barvy - objevovalo se zrnění. Dále jsem stáhnul asi 5 GIF Animátorů, ale nikde jsem nedosáhl 100%, jedině v GIF Movie Gear jsem sice dosáhl průhlednosti, ale postava opět jakoby po sobě zanechávala černou stopu. Ještě jsem zkoušel Photoshop, ale dosáhl jsem toho, co v Gimpu. Moc prosím o pomoc, jsem již úplně bezradný.
Vyrenderované PNG: gif-export.zip
Takhle by to mělo vypadat(samozřejmě s průhl. pozadím): 0001_0030.avi
Joker
Profil
deader:
ale postava jakoby po sobě zanechávala stopu
To znamená, že jednotlivé snímky se vykreslovaly přes sebe, aniž by se smazaly předchozí snímky?

V tom případě je při ukládání GIF animace v GIMPu potřeba v části „Volby GIF animace“ v položce „Dispozice políčka, nejsou-li specifikovány“ zvolit „Jedno políčko na vrstvu (nahradit)“

Druhá možnost je nastavit to pro jednotlivé snímky, v GIMPu jsou políčka animace jako vrstvy a tohle se nastavuje (poněkud nepohodlně) do názvu vrstvy.
Pokud se vrstva jmenuje třeba: „vrstva1(100ms)(combine)“, je potřeba přepsat „combine“ na „replace“. Pro zajímavost to 100ms nastavuje délku zobrazení políčka v animaci.
deader
Profil
Super - to jsem přesně potřeboval! Moc díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0