Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, nevím jak mám nastavit Photoshop, ale ať nastavím co chci tak už tyhle pruhy mám na pracovní ploše Photoshopu a nevím proč.

Odkaz

Neporadí někdo jak to nastavit aby byl přechod plynulý?

Děkuji
ShiraNai7
Profil
Lepší to pro normální obrázek v RGB nebude.. podívej se přesně na hodnoty barev těch jednotlivých pruhů a uvidíš, že rozdíl mezi nimi by měl být 1 v RGB schématu. Žádná další barva mezi těmito dvěma není.
Anonymní
Profil *
ShiraNai7:
Děkuji za radu a poradíte tedy v čem to udělat by to bylo plynulé? Děkuji
MatějŠ
Profil
Zkus gradient toll
Anonymní
Profil *
MatějŠ:
Zkus gradient toll
Můžeš to prosím upřesnit, díky
MatějŠ
Profil
1)Vezmi gradient tool
2a)Nastav 1. barvu
2b)Nastav 2. barvu
3) Podrž tlačítko shift, klikni tlačítkem myši a táhni

Violá
Anonymní
Profil *
MatějŠ:
No a? Nějak nechápu pořád souvislost s tím na co jsem se ptal :(
Joker
Profil
Anonymní:
Trochu pomůže jiný formát souboru, třeba v PNG ten přechod je o něco plynulejší, na druhou stranu ten soubor je o dva řády větší.
Marek88
Profil
Anonymní:
To je zajímavé. Nikdy jsem na tohle nenarazil a měl jsem za to, že RGB stačí na zobrazení všech barev tak, aby od sebe nešly okem rozeznat... Nicméně počet barev v RGB je 256*256*256 a to je 16,7 milionů barev. Víc stejně většina monitorů zobrazit neumí, takže máš asi smůlu.
MatějŠ
Profil
Zobrazuje se ti to až po uložení, nebo i při práci?
Marek88
Profil
[#10] MatějŠ
Přečti si příspěvek [#2] od ShiraNai7. Vysvětluje to naprosto přesně. Nevěřil jsem tomu - zkusil jsem to a opravdu to tak je.
Anonymní
Profil *
MatějŠ:
Už při práci..
ShiraNai7
Profil
Marek88:
256*256*256 a to je 16,7 milionů barev

U přechodů, kde se mění jen světlost barvy, se mění najednou všechny 3 složky dané barvy. Takže existuje jen 256 odstínů - a to ještě v ideálním případě při přechodu od nejsvětlejší do nejtmavší. Při mírných přechodech je jich k dispozici o to méně. Proto ty pruhy. Viditelné je to hlavně u šedých odstínů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0