Autor Zpráva
mardon
Potřebovala bych vytvořit design web stránky. V podkladech mám pouze logo a několik fotografiíí, ale tápu při výběru barev. Jediná barva, která je daná je v obrázek v logu který je jednoduchá kytka s barvou #f89829, nějak se mi nedaří vybrat vhdoné barvy pro text odkazy a menu tak, aby byly dostatečně výrazné. Různé online schémata pro generování barev jsem zkoušela, ale asi je neumím správně využít. Jaké by jste vybrala barvy vy?
Petr Wudi
Na výběr barev doporučuju web www.colorschemedesigner.com/
Omlouvám se, přehlédl jsem poslední větu…
Variant je spousta. Pro příklad dvě podle výše uvedeného nástroje:
Podadí: 0B4866; Barva písma: bílá; Menu: FCB25E s černým písmem
Pozadí: FCC688; Barva písma: černá; Menu: 20749D Písmo v menu: bílé
mardon
ještě mi prosím vysvětli jak jsi na ty barvy přišel, tedy jakou barevnou paletu vybíráš?
mardon
Pro variantu Pozadí: FCC688; Barva písma: černá; Menu: 20749D Písmo v menu: bílé by jsi zvolil jakou barvu odkazů ?
joe
Pod tou paletou vpravo dole máš RGB: ... stačí na to kliknout a zadat svou barvu.

Jinak co se týká barvy webu, také záleží o čem web je, pro koho je a barvu loga nikde nemusí ani používat. Proč se chytáš zrovna barvy loga?
mardon
no barvy loga se chytám protože jak jsem psala žádný jiný podklad nemám,a nemám se čeho chytit. Pokud bych si mohla vybrat jiné barvy vůbec by mi to nevadilo, ale asi na to nemám dostatek zkušeností a nevím jak začít.
joe
mardon:
žádný jiný podklad nemám,a nemám se čeho chytit.

Snad víš, o čem budeš tvořit web, ne? :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

• Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0