Autor Zpráva
anonym2
Profil *
Dobrý den,
dělám design webu, kde by mělo být dvouúrovňové horizontální menu, asi podobné jako je na http://interval.cz/

Řeším ale jak udělat tu druhou úroveň. Mám totiž v plánu udělat něco jako je na csfd.cz. To je vlastně jakoby také dvouúrovňové menu. Když kliknu například v první úrovni na "Žebříčky" tak se automaticky dostanu na "Nejlepší filmy" z druhé úrovně menu.

Mám totiž v plánu něco podobného, ale mám obavy aby to nemátlo uživatele.

Nechci moc dělat nějakou jakoby "mezistránku" pro tu volbu z první úrovně. Něco jako třeba na tom intervalu, když se v první úrovni někam přepnu (např. na webdesign), tak se mi zobrazí např. všechny články ze sekce webdesign, takže mě to ihned nehodí do nějaké podsekce.

Jenže u webu na kterém dělám (a stejný je to i na csfd) by to nijak nešlo a ta stránka by tam neměla žádný smysl a neměl bych tam moc co dát. Řešil bych to proto tak, že mě to po kliknutí na volbu z první úrovně přepne hned na první položku v druhé úrovni jako na csfd. Nemátlo by to ale moc uživatele?


Taky jsem přemýšlel, že bych to např. řešil nějakým hover výsuvným menu jako je např na http://psd.tutsplus.com/
Tam si uživatel automaticky vybere podsekci jakou potřebuje. Jen pak bych udělal nějakou stránku i pro tu položku z první úrovně pro případ, že by to hover menu nemuselo fungovat (mobilní telefony atd.) a tam už by jen byly odkazy na ty podsekce.

Teď si nejsem jistý jestli to někdo vůbec pochopí z tohoto trošku zmateného popisu. Každopádně předem moc děkuji za jakoukoliv radu.
AAA
Profil *
Já osobně používám normální vysouvací menu jako je na tom psd.tutsplus.com
Jednou jsem zkoušel dělat dvouúrovňové menu upravením hover menu. Je to jen otázka odkazů a css, stačí jenom v css dát tag hover, tak aby se něco otevřelo po kliknutí na odkaz. Už je to dlouho co jsem to dělal a myslím že to šlo i bez JS

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0