Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Dobrý den,
Mám dost velký problém co se týče typografie. Jak správně kombinovat více fontů? Mám v logu Arial a na text a zbytek stránky bych chtěl použít verdanu. Jde to vůbec dohromady?
Jak vůbec na správnou typografii? Jsou na to nějaké poučky nebo pravidla, nebo se to chce jen řídit svým citem?
Děkuji.
Petr Wudi
Profil
Pokud ti mohu doporučit, použij pro text stránky i pro logo Arial a třeba pro nadpisy nějaké patkové písmo, které bude k Arialu ladit. Není dobré mít příliš fontů. Navíc Arial je docela podobný Verdaně, takže kontrast mezi nimi nebude pořádně vidět, avšak stránka už přestane působit jednotně.
Ty poučky jsou hlavně pro obecné rodiny písem. (např.: Hezká je kombinace patkové/bezpatkové. Na monitoru se lépe čte bezpatkové, na papíře patkové…) Výběr konkrétních písem záleží víc na citu. A když se budeš řídit citem všude, neuděláš chybu.
PS: Nezapomeň, že někteří lidé (já) Arial ani Verdanu nemají.
návštěvník
Profil *
Mám spíše s arialem problém ten, že když jej ve photoshopu použiji, tak mi jej photoshop nějak blbě vyhladí až rozmázne, což se mi při použití verdany nestane a vypadá lépe. (nechci v PS nastavit nevyhlazené písmo). Zase ale na druhou stranu to je problém photoshopu a po nakodování to bude vypadat jinak. (i když je to použito v menu, kde by se to dalo nakodovat jako obrázek)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0