Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravím,
vím že se to tady již řešilo, ale potřebuju využít maximální velikost stránky, jde mi o každý pixel.
Když udělám layout se šířkou 990px, bude to ok i s posuvníkem?
jenikkozak
Profil
Gecko:
ale potřebuju využít maximální velikost stránky, jde mi o každý pixel.
Pak je nejlepší dovolit stránce jistou flexibilitu, ovšem je dobré jí umožnit pouze roztahování v určitých mezích.

Když udělám layout se šířkou 990px, bude to ok i s posuvníkem?
Nikdy se nezavděčíš všem. Mám rozlišení 1920 a webové stránky otevírám většinou na půlku displeje. Takže budu mít horizontální posuvník. Při zobrazení na celou obrazovku zase budu mít polovinu prostoru prázdnou.
Taurus
Profil
Jestli si dobře pamatuju, tak pro rozlišení 1024 px na šířku je využitelný prostor 1003 px. Stačí to ale přece zkusit...
Nox
Profil
Taurus:
To asi záleží na prohlížeči a jeho konkrétním nastavení kolik si to konkrétně ukousne

Gecko:
Souhlas s jenikkozak ... stejně - využít max. velikost stránky & 999px - když to budeš mít na notebooku, tak už třeba budeš lézt mimo, nehledě na mobily, tablety atd.

Skvělá pomoc jsou *media queries*, akorát nefungují ve starších IE - což neznamená, že by to nešlo udělat flexibilní, jen by se to asi nepřizpůsobilo tolik.
Taurus
Profil
Nox:
To asi záleží na prohlížeči a jeho konkrétním nastavení kolik si to konkrétně ukousne

Jojo, v době, kdy jsem to „používal“ to sedělo v IE6, Firefoxu a Opeře, takže posuvníky a okraje byly asi stejné. Tehdy ani nebyl Chrome...

Třeba nám Gecko víc osvětlí svůj problém.
Gecko
Profil *
Díky za odpověďi, prubnu těch 1000px.

Dynamickou velikost v závislosti na rozlišení nechci, někdo na to koukne s monitorem s rozlišením 1920px na šířku (např. jenikkozak) a nebude to vypadat hezky.

Zatím díky, pak napíšu mé poznatky.
margin
Profil *
Gecko:
Díky za odpověďi, prubnu těch 1000px.
To jako máš možnost prubnout v různých OS a v různých prohlížečích? Podle OS a prohlížeče to je 1003 až 1011px, koukni do tabulky http://978.gs/browsers/

Dynamickou velikost v závislosti na rozlišení nechci
Záleží na tom, jak má výsledek vypadat a gumové to můžeš mít třeba jen v určitých mezích, třeba od 1024py do 1600px.
Gecko
Profil *
margin:
To nemám, stačí max. 1003px.

Záleží na tom, jak má výsledek vypadat a gumové to můžeš mít třeba jen v určitých mezích, třeba od 1024py do 1600px.
Už jsme trochu OT, ale přesto odpovím. Psát web pro vysoké rozlišení je na prd, obsahově to působí prázdnem.
jenikkozak
Profil
Gecko:
Nikdo tě přece nenutí, abys dělal web s roztažitelností od 10 px do 10 000 px. Když se podíváš třeba na last.fm (ať neodkazuji sám na sebe), vidíš, že při roztahování prohlížeče se web chvíli přizpůsobuje. V určitých mezích. A to je právě to, co si myslím, že je nejlepší řešení.
Když budeš mít tu maximální šířku 1600 px (co uvedl margin), nikdo tě nenutí, abys řádky psal od začátku až na konec.
Taurus
Profil
jenikkozak:
…roztahování prohlížeče se web chvíli přizpůsobuje. V určitých mezích. A to je právě to, co si myslím, že je nejlepší řešení.

Souhlasím, jedno z dobrých, musí se jen umět. Já mám třeba zase raději pevný layout, který je plně pod kontrolou, což je dobré třeba pro typografii. Někdo by mohl namítat, že při 1920 je spousta prostoru, ale mě to tehdy, dokud mi deset dní po tříleté záruce neodešel monitor, nevadilo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0