Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím,
jak je to v dnešní době s používáním jiných fontů, než jsou ty standardní bezpečné fonty (arial, verdana atd.).

Slyšel jsem, že nějaké možnosti již jsou, tak nevím, jak to je ve skutečnosti a jestli je to již nějak použitelné?

Chci použít do designu něco takového (na titulky atd.): http://www.fontsquirrel.com/fonts/DejaVu-Serif

Můžu to bez obav použít a půjde to pak kodérovi bez problému nakodovat?

P.S.: co se týká kódu, tak až na základy toho moc nevím.

Děkuji
yamainu
Profil
FontSquirrel používám a nestěžuju si. Ještě jsou fajn fonty od Google: www.google.com/webfonts. Nakódovat font není nic složitého.
návštěvník
Profil *
No mně jde o to, aby nebyl problém se zobrazením na všech počítačích uživatelů i když nemají nainstalované v pc ty fonty...
Keeehi
Profil
návštěvník:
S fonty od googlu by neměl být problém.
je to myšleno tak, že menší problematičnosti se dá už jen těžko dosáhnout
návštěvník
Profil *
No já právě nechci fonty od googlu, ale ten font z fontsquirrelu:
http://www.fontsquirrel.com/fonts/DejaVu-Serif
Taurus
Profil
Hoď si DejaVu do té veverky a v pokročilém nastavení vyber rozšířenou Latin. Tento font by myslím zrovna mohl jít. Nebo ať to udělá ten kodér a vyzkouší v různých prohlížečích...
yamainu
Profil
Tak si ho stáhni z té stránky pomocí @font-face Kit je to v menu na stránce, na kterou tady odkazuješ. Vyrobí ti to komplet formátů a stylů pro zobrazení v prohlížečích.
PS: Akorát to vypadá, že konkrétní font neobsahuje češtinu. S tím nic nenaděláš.
Bubák
Profil
yamainu:
Tak si ho stáhni z té stránky pomocí @font-face Kit
To není dobrý nápad, použije se totiž výchozí nastavení generátoru a písmo pak nebude obsahovat české národní znaky.

Taurus:
v pokročilém nastavení vyber rozšířenou Latin
Nevidím tam ÉéíÍÝý.

návštěvník:
Doporučuji v nastavení:
EXPERT..., Custom Subsetting... zatrhnout potřebné jazykové sady.
yamainu
Profil
Bubák: Když si v nastavení @font-face Kit zadá Don't Subset, tak tam češtinu mít bude.
návštěvník
Profil *
No já osobně nejsem kodér, takže tomuto moc nerozumím. Jde mi o to, aby si s tím potom kodér poradil a nebyl to problém...
fisheye
Profil
I když uznávám výše uvedená řešení, vždycky se v mém případě ukázalo, že když se začne font používat trochu víc, tj. nejen v nadpisech, tak nastane nějaký problém. Poslední co jsem řešil byl myslím rozdíl, který je mezi fontem Font-Bold, Font a Font-Bold. Ve finále se stal stylesheet naprotých chaos.
Capoeira
Profil
Ahoj, zakládám jednu stránku a zatím ji testuji zde web.rademic.cz/index2.htm chtěl bych použít font Century Gothic ale mám problém s jeho zobrazením. V mozile a v exploreru se mi nelíbí. Správné zobrazení (tenké) má pouze v Chromu. Nevíte co s tím? Moc díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0