Autor Zpráva
Mareš Jiří
Profil *
Jsem z Photoshopem spíše zacátecník, dělám teď jedny www stránky a na jejich pozadí bych chtěl mít hezkou karbonovou texturu. Nechci si ji však stahovat z internetu, raději bych si ji vytvořil sám. Poradíte mi, jak se taková dělá?

Děkuji uctivě,
Jirka
Hando
Profil
Ahoj.

Pochybuju, že ti u takového dotazu někdo konkrétně poradí.
Co si máme představit pod pojmem "karbonová struktura"? Uhlík se vyskytuje v poměrně dosti alotropních modifikacích, od diamantu, přes grafit, až po exotické fullereny a samozřejmě vše vypadá jinak. :) Chceš nakreslit něco jako elektroňákovou fotku povrchu, nebo nákres struktury? Ukázka by nebyla?

Zkus se pomocí různých tutoriálů seznámit s tím, co všechno photoshop umí, ať získáš představu, kudy do toho...
Petr ZZZ
Profil
Nejjednodušší by možná bylo podívat se na netu, jak taková struktura vypadá, načmárat něco podobného tužkou na papír, vyfotit to a ve fotošopu upravit barvy, kontrast a případně ostrost. Následně to třikrát zkopírovat, kopie otočit (každou jinak) a všechny čtyři verze nalepit na sebe tak, aby výsledný obrázek byl jak ve svislé, tak ve vodorovné ose opakovací (aby sám na sebe ve všech směrech navazoval).
JaySee
Profil
Nebo mrknout na netu na planární hexagonální alotropní modifikaci uhlíku známou též jako grafen. To je to co většina lidí myslí pod pojmem karbon.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0