Autor Zpráva
error414-
Profil *
Mam maly problem

mam obrazek ktery ma sedivou paletu, jen odstiny cerne, a potreboval bych aby misto to cerne byla jen cervena, proste aby to bylo jen v cervene palete.
PerToon
Profil
Co třeba to změnit ve Photoshopu tak, že ho otevřeš a buď ho štětcem odstín (nebo barva) přejedeš červenou, nebo si vytvoříš paletu z červenýho přechodu a tu na obrázek použiješ. Nějak jednoduše a automaticky to podle mě nejde.
xavier32
Profil *
Mas to jednoduche teraz som to skusal. Spravis to asi takto: sedy obrazok prehod do CMYK u a to tak ze das Image - Mode - CMYK, potom si daj novu vrstvu a nalavo vyber v paletke cervenu farbu. Potom stlac CTRL + A a stlac G klik do plochy obrazku a tra la mas to skoro hotove teraz staci uz len zmenit intencitu farby a to tak ze hned nad tou vrstvou mas mod Normal rozbal to a daj tam Linear burn ;-) malo by to byt OK ak nie tak sa ozvy.
Radek Hrabůvka
Profil
V Corel PHOTO-PAINTu:
1. Obrázek > Režim barev > Stupně šedé (pokud obrázek už má 256 úrovní šedé, volba není aktivní, přeskočíme tento krok).
2. Obrázek > Režim barev > Paleta RGB
3. Obrázek > Rozdělit kanály do > RGB
4. "Červený" obrázek musí být bílý, např. poklepat na gumu
5. Obrázek > Sloučit kanály do > RGB
Není třeba nic nastavovat. Pokud nevyhovuje červený odstín, lze jej změnit . Tento postup funguje v každém grafickém editoru, ale uspořádání menu může odlišné.

xavier32 Kdybych chtěl zkusit tvůj postup v jiném programu, nevím, co dělá stlačení "G".
xavier32
Profil *
Radek Hrabůvka

G je skratka pre vypln ( je to ta plechovka s farbou ). No a zabudol som ze som to robil vo Photoshope ale to myslim bolo kazdemu jasne ;-)
Anonymní
Profil *
xavier32
Diky vyzkousim, nejsem zadny grafik a nejradeji pouzivam gimp2, ted ale budi muset zaptout ten photoshop.
DIKY
error414-
Profil *
to sem ja nahore
xavier32
Profil *
error414-

neni zac ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0