Autor Zpráva
matak
Profil
Nebyl by tady někdo kdo dělá rád UX design, student nebo tak?

Mám hotový admin používaný po dobu 5 let, takže prošel mnoha UX změnami, ale stále by to nějaké chtělo, plus další zjednodušení celého designu.

Nebylo by od věci mít znalosti kódování, vědět co je možné a jak složité udělat.

Berte to klidně jako placenou poptávku (proto student, ne kdo si bude účtovat 1k za hodinu) nebo jako nabídku pro referenci. Jedná se o admin eshopu, ale ze stejného designu se vychází i při všech dalších interních systémech.

Nasdílel bych acrobat/cs review.

díky za info
Fisir
Profil
Hm, nemělo by to být v kategorii Práce a zakázky?
matak
Profil
těžko říct, je to za referenci, za zkušenost nebo za peníze, kdo co chce?
Davex
Profil
matak:
Pokud hledáš někoho, kdo udělá nějakou práci, tak je to inzerát, který patří do kategorie Práce a zakázky.

Přesouvám. Také si vymysli vhodnější nadpis, který sem napiš společně s přímým kontaktem a do inzerátu ti ho doplním (nebo bude inzerát smazán).
matak
Profil
hele já nevím, nepoložil jsem to jako zakázku, prostě koho to zajímá můžeme se pobavit nad konkrétním obrázkem, pokud není nikdo koho to zajímá, jsem ochoten i platit za odvedenou práci
Davex
Profil
Žádný design jsi tu k veřejné diskusi nepředložil, tak nevím, co si o tom myslet. Buďto někoho sháníš nebo nesháníš.
matak
Profil
ok, máš pravdu,

současný design

http://www.solisshop.cz/admin-product-detail.png
http://www.solisshop.cz/admin-invoices.png

jeden z návrhů na změnu

http://www.solisshop.cz/admin2.jpg


1. návrh řeší pravé menu, které je tak nějak ve vzduchoprázdnu, ale možná je to krok špatným směrem
2. logo (komerčně být na očích je dobré, ale tady v tomto systému má přednost obsah před komercializací)
3. nadpis každé stránky se přesune do drobečkové navigace což je to první co je na stránce, drobečková navigace v starém systému chybí
Chamurappi
Profil
Reaguji na mataka:
Ad 1. Připadá mi to jako krok špatným směrem. Moc odtržené. Ale nevím, jak moc to lidi potřebují používat.
Ad 2. Logo je na dobře udělaném webu cestou domů, na nějakou hlavní stránku, zejména proto je důležité, aby bylo na očích.
Ad 3. Ta horní lišta vypadá jako cosi fixního, co je spjaté s celým systémem, nečekal bych v ní proměnlivý obsah vázaný speciálně na to, co zrovna sleduji.

používaný po dobu 5 let
Ptej se současných uživatelů, nebo ještě lépe — sleduj, co dělají a jak rychle jim to jde. Myslím, že mnoho uživatelů by ti potvrdilo, že nejhorší jsou ty systémy, které vymyslel někdo, kdo nikdy nebyl donucen s nimi pracovat :-)
matak
Profil
1. jo mám z toho obavy, ale velkou roli hraje omezení 1024px optimalizace pro notebooky a příklad s produktem má 930px na šířku, tady využívá se schovávání pravého menu a jeho odkrývání, samozřejmě menu by mělo být asi nalevo, ale tam se prostě nevejde, vetšinu času lidé stráví s prácí na obsahu, pokud pracují s objednávkami menu vůbec nevyužijou, typicky člověk co fakturuje, kdo pracuje s produkty typicky produktový manažer zase nemá důvod jít na menu, opět si vystačí s jedním pohledem a přepínáním do seznamu, na to nepotřebuje menu, takže ono to spíš je tak, že menu využije jen když mění úplně nějaký pracovní blok a to se stává spíš někomu hodně pokročilému adminovi než řadovému pracovníkovi
2. v tom adminu v podstatě nemáš potřebu jít na stránku domu, nic ti to nepřinese
3. jo to chápu, já chtěl šetřit prostor, max. využít pro obsah a vynechat další grafické prvky

5 let...
jo jsem s lidmi co to používají denně v kontaktu, ale je to spíš tak, že uživatelé si zvyknou na špatné návyky a nechtějí se jich zbavit je jim jedno jestli se to dá dělat efektivněji atd., mají svoji rutinu, takže vnutit jim jiný postup práce je pro mne otázka toho designu,

např. nový zaměstnanci mají tlačítko na skok do pracovního blokku vždy v detailu nějaké položky, ale často si zvykli jet do menu a hledat odkaz, což mi vždy trhá nervy, přitom jsou od toho co potřebujou asi centimetr myší, navíc často nevědí nebo zrovna v tu chvíli musí přemýšlet ve kterém bloku jsou aby to v menu našli, proto ta drobečkovka a upřednostnění hned jako první na stránce, proto trochu odtažení toho menu, zjednodušení
ninja
Profil
Přidávám se k Chamurappimu, návrh na změnu je spíše k horšímu.

Moc ale nechápu Váš záměr. Chcete aby někdo pracoval zdarma/skoro zdarma na projektu, který vy vesele prodáváte za tržní ceny?
matak
Profil
ale vždyť je tam napsané, že si každý z toho má vybrat co chce? nebo ne? např. kodér bude určitě zaplacen, pokud přidá něco navíc tak klidně taky, co na tom nechápete?

mne zajímá pouze cíl, vše je otázka nabídky a poptávky, já když např. programoval před pěti lety něco podobného tak bych uvítal někoho jako já teď, ušetřilo by mi to hhodně času a otevřelo hodně oči v tom jak to chci, takže to nakonec může být tak, že někomu já zadarmo dám mnoho zkušeností,

v zahraničí je naprosto běžné, že např. internship je zdarma! co Vám na tom přijde divné? já osobně dnes vidím, že bych to před mnoha lety ocenil a ušetřilo by mi to hodně ztraceného času

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0