Autor Zpráva
Juricaj
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, nakolik špatný je můj nápad udělat více stejně velikých divů v sobě, abych každému mohl dát jiné obrázkové pozadí. Kdybych měl uvést příklad, tak:
Mám základní div ve kterém je na pozadí opakující se textura, dovnitř umístím další div s obrázkem, který se mi bude vždy vykreslovat v nějakém poměru vzdálenosti od okraje stránky a v něm by byl třeba ještě jeden div který by měl také nějaký obrázek který by se vykresloval zase někde jinde.
Je to zbytečné plýtvání kódem anebo si myslíte, že by to šlo, případně máte někdo nějaký jiný nápad? Škoda, že v jednom divu nelze využívat více než jedno pozadí...
Nox
Profil
Škoda, že v jednom divu nelze využívat více než jedno pozadí...
Jde ... víceméně ... CanIUse Multiple backgrounds

Nejsem si jistý že to tak plánuješ, takže bych podotkl, že - pokud chceš něco skládat, je imho vysoce záhodno to mít zanořené v sobě, nebo minimálně aby to mělo aspoň vlastní wrapper/kontejner, reprezentující ten logický prvek
Juricaj
Profil
To jsem netušil, že to řeší CSS3, určitě to využiji, ovšem asi bych s tím ještě chvíli počkal, případně použil do moderní verze webu podporující HTML5 + CSS3. Jinak nejsem si jistý jestli jsem dobře porozuměl tomu textu pod odkazem, ale přeci jsem psal, že v základním divu bude dalěí tedy vnořený div a v něm ještě jeden...
margin
Profil *
Juricaj:
Je to zbytečné plýtvání kódem anebo si myslíte, že by to šlo, případně máte někdo nějaký jiný nápad?
Prozatím je zanořování elementů pro vícenásobné pozadí standardní řešení.
Pozadí jde dát i elementům HTML a BODY, ale nevím, jestli se toho dá ve tvém případě využít.
Dokud nevymizí IE8, tak je multiple backgrounds nepoužitelné řešení, pokud požaduješ stejný vzhled napříč prohlížeči.
Juricaj
Profil
Děkuji za odpověď, něco takového jsem si myslel, o pozadí elementům body a html samozřejmě vím, ale v mém případě mi to moc nepomůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0