Autor Zpráva
eLko
Profil *
Zdravím....
mám menší problém... po dlouhé době jsem zapnul photoshop, nejdřív všechno šlapalo v pořádku, udělal jsem nějakou práci, photoshop jsem vypnul a když jsme se k němu vrátil po chvíli, začal mi místo černý barvy ukazovat nějakou tmavou hnědou... všechny barvy se zobrazují normálně tak, jak jsou ve vzorníku, jenom z něj nevymlátim čistou černou... zkoušel jsem restartovat, založit nový dokument a vybarvit jenom čistou stránku černou a stejně je tam ta hnědá...

předem díky za pomoc
mimochodec
Profil
Možná by se hodil screenshot.
eLko
Profil *
Kajman
Profil
Není to vada monitoru? Obrázek má část pixelů #000000 a část #090200. Je ale možné, že se barvy ještě posunuly při ukládání screenshotu.

V jiných programech máte černou černou?
panther
Profil
Kajman:
to skutečné černé je podle mě barva pozadí programu, to červeno-hnědé je plátno, které by mělo být černé (i dle zvolené barvy, ta vypadá taky na černou (vlvo dole).
eLko
Profil *
Právě, pozadí programu jsem pro srovnání nastavil na černou... V programech jako PhotoFiltre se mi vybarvení černou zobrazuje také normálně, ale teď jsem zkoušel i Illustrator a také tam cpe stejnou hnědou... Bojím se, že jsem někde něco překliknul, stalo se to opravdu z momentu na moment...
eLko
Profil *
Tak jsem celý Adobe Creative Suite 5 kompletně odinstaloval přes Revo Uninstaler, který při zvolení důkladnýho řežimu odstraní úplně všechny soubory týkající se programu, včetně knihoven atd, znovu nainstaloval a všechno běží jak má... Takže jsem asi opravdu něco špatně někde přenastavil... Jen pro info, kdyby s tím přišel někdo další...
weroro
Profil
Ak je nastavená CMYK paleta, tak sa čierna zobrazuje ako tmavo hnedá pretože monitor vykresluje v RGB.
karel0
Profil *
weroro: vpravo nahoře je ve screenshotu vidět: RGB/8

[b]eLko[-b]: imho chyba nikde není (část obrázku je černa, část "hnědo-černá) dle světelných podmínek i rozlišovacích schopností jednotlivce, ale lépe po výrazném zesvětlení obrázku je vidět rozdíl:
http://www.2i.cz/1dd12f05d6


eLko - například na SAMSUNGU SyncMaster 205ew při kolmém pohledu (v původním obr) je vidět vše jako černé, pří šikmém je vidět obdelník.


A neumím strany - vpravo nahoře není vlevo nahoře :), ale doučím se to. :)
weroro
Profil
karel0:
například na SAMSUNGU SyncMaster 205ew při kolmém pohledu (v původním obr) je vidět vše jako černé, pří šikmém je vidět obdelník.

[#4]
karel0
Profil *
[#10] - Co tím chtěl autor říct?
weroro
Profil
karel0:
Co tím chtěl autor říct?
Že tento prípad nemá nič spoločné s uhlom natočenia monitoru resp. s tým, v akom uhle sa na monitor pozerá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0