Autor Zpráva
stepan
Profil
Zdravím,
prosím o radu. Mám obrázek ve formátu jpg, se kterým normálně pracuji a nemám s ním žádný problém. Ale když ho umístím na web, zobrazí se dost podivně bez ohledu na prohlížeč. Zkoušel jsem i jiné formáty, ale nic nepomohlo. Netušíte někdo, v čem by mohl být zakopaný pes?

Zde je živá ukázka.
LaMMa
Profil
Vytvor ho znovu z originálu a nahraj ho tam(originálom nemyslím tento: 26den2012(tiskovakvalita).jpg, pretože ten je tiež pototo...)
stepan
Profil
LaMMa:
Udělal jsem to vše znovu, ale bez úspěchu. Tentokrát se vůbec žádný obrázek nezobrazil.
Ale když jsem si původní soubor stáhnul zpět do počítače, už s ním pracovat nešlo. Photoshop mi při jeho otevření hodil hlášku: Požadavek nelze dokončit, protože byl nalezen neplatný nebo neznámý typ markeru JPEG marker.
LaMMa
Profil
Ale když jsem si původní soubor stáhnul zpět do počítače, už s ním pracovat nešlo. Uploadni niekde ten originál, skúsim to u seba ...
stepan
Profil
LaMMa:
Tady je prapůvodní soubor.
Ve photoshopu jsem ho zmenšil a umístil na web.
LaMMa
Profil
Ten vyzerá byť v poriadku..aké rozmery chceš?
stepan
Profil
Třeba 142x202 px
Mně to přijde, jako kdyby se ten soubor poškodil na tom serveru, kde je web uložený.
LaMMa
Profil
Tu ho máš. Ešte keď spomínaš, že sa poškodil na serveri, mne občas blbol total commander tak, že neprepísal pôvodný súbor, ale nahrávaný súbor doplnil na jeho koniec. A takto to bobtnalo. No na to pomohol reštart TC. Keď tak skús ten súbor na serveri najskôr vymazať, potom nahrať nový.
stepan
Profil
LaMMa:
OK, zkusím to zítra.
Děkuju za ochotu.
stepan
Profil
Tak smazaní souborů a jejich kompletní nahrazení nepomohlo.
Ale čím dál víc si myslím, že je chyba na straně toho serveru. Jakmile soubor jpg nahraji, tak už jen náhled souboru vypadá jako na obrázku níže. Ještě jsem zkusil nouzovou variantu místo obrázku jpg na web dát ten plakát v pdf. Ale po otevření souboru při otevření stránky to hodí hlášku, že soubor je poškozený a nelze ho opravit.


Uploaded with ImageShack.us
Keeehi
Profil
stepan:
Zkuste ten soubor nahrát přes ftp a ne přes ten file manager v prohlížeči.
stepan
Profil
Keeehi:
Díky, zkusil jsem to přes FileZillu a zjistil jsem zajímavou věc. Nahrání většiny fotek se zdařilo jen zčásti, vždy po chvíli vypršel časový limit a nahrávání se ukončilo. Takže se nahrála jen část souborů a fotky tudíž nebyly vůbec vidět nebo jen jejich části.
Ale čím je ten limit stanoven? Mohu to ovlivnit v nastavení server nebo ftp clienta? Nebo je to dáno rychlostí mého připojení?
Díky za odpověď.
stepan
Profil
Tak už se to vyřešilo, byla to chyba na straně serveru.
Teď už to běží jak má a obrázky jsou nahrané v pořádku.

Díky za vaše reakce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0