Autor Zpráva
Peta8
Profil
Dobrý den.

www.realisticky.cz/ucebnice/02%20Fyzika/01%20Mechanika/02%20Dynamika/14%20Naklon%C4%9Bn%C3%A1%20rovina%20I.pdf

Rád bych udělal podobný PDF soubor. Jde mi především o obrázky. Že jsou ostré i při velikém zvětšení. Jak toho dosáhnout?
Děkuji.
abc
Profil
Peta8:
Jednoduše si to napíšeš v nějakém officu a potom např. pomocí PDFCreator převedeš (vytiskneš) do PDF
Internetto
Profil *
Peta8: Vytvoriť v OpenOffice.org v ktorom sa to dá potom priamo exportovať do formátu .pdf.
margin
Profil *
Obrázky nejsou bitmapové, ale vektorové.
Peta8
Profil
Děkuji. Ale PDF vytvořit umím. Jde mi však o ty vektorové obrázky, jak píše margin. V čem jsou asi tak udělané, a v jakém formátu uloženy?
margin
Profil *
Peta8:
Když jsem SVG obrázek načetl do LibreeOffice Write, tak v exportovaném PDF kupodivu byla bitmapa.
Když jsem WMF obrázek načetl do LibreeOffice Write, tak v exportovaném PDF byly vektory.
Když jsem SVG obrázek načetl do LibreeOffice Draw, přenesl přes schránku do LibreeOffice Write, tak v exportovaném PDF byly vektory.
Ukázka, v PDF je 2× stejný obrázek, první vektorový, druhý bitmapový.

Nevím, jaké programy používáš, takže, aspoň zatím, víc neporadím.
yamainu
Profil
Peta8: Dokument normálně vytvoř v OpenOffice/LibreOffice a exportuj ho do PDF. Obrázky vytvořené pomocí interních kreslících funkcí se uloží jako vektory.
Peta8
Profil
Rád bych to psal ve Wordu. V čem pak dělat obrázky právě nevím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0