Autor Zpráva
sallvator
Profil
Zdravím, už nakou tu dobu dělám grafiku a design (PS, Ill) a teď mě napadlo, zkusit také web design.

A zajímá mě par věcí do začátku...

1. Je někde naký dobrý web/text/tutorial/kniha, na toto tema co pomáhá začátečníkům ?
2. Jsou dané nebo doporučené rozměry pro web design ? Vrtá mi furt hlavou v jakých rozměrech to dělat aby vše sedělo a na ruzných monitorech/zařízeních se web spravně choval a nedeformoval se.

Díky za pomoc.
panther
Profil
sallvator:
1. jaký tutoriál myslíš? Pro každý grafický editor nějaký tutoriál/kniha existuje. Jak dělat líbivé designy je z větší části ovlivněno talentem a fantazií. Pokud ti toto chybí, kniha to nezachrání.

2. uvádělo se 960px v době rozmachu monitorů s rozlišením 1024. V současné době, kdy máme obrovské monitory i relativně malé displeje mobilních zařízení (některé jsou ale dostečně velké) je často otázkou spíše toho, jak k různým verzím přistupovat. Jednou z cest je samostatný vzhled pro mobilní zařízení, druhou responsivní design, třetí vykašlat se na mobily a nechat uživatele scrollovat oběma směry. Záleží na tobě, jakou cestou se vydáš. A na šikovnosti kodéra, kterého máš k ruce.
sallvator
Profil
Dobře tak dejme tomu že se vyprdnu na Mobilní zařízení, a budu dělat Design pro Deskop, aby byl na urovni dnešní doby, jaké rozlyšení mít jako výchozí pro obsah ?
panther
Profil
sallvator:
za sebe říkám 960-980px. Ale proč se omezovat na pevné rozměry, když se může web přizpůsobovat i šířce? Vše je o kompromisu, ne o pevném romzěru. A obecně se takto bavit nelze.

dejme tomu že se vyprdnu na Mobilní zařízení
v dnešní době, kdy každým měsícem jejich podíl na trhu stoupá, je to poměrně odvážné tvrzení.
Taurus
Profil
sallvator:
Nejsem zastánce gumových layoutů, ty se musí umět, aby byly hezké. Je třeba přemýšlet nad použitelností a typografií. Pro začátek pro tebe bude asi lepší klasika 960.

Ad responsive design – pokud to jde, proč ne, ale asi bych mobilům neustupoval v každém případě. To spíš speciální styl.
sallvator
Profil
je pravda že sám vlastním Iphone i Ipad :-D a k surfování nepoužívám nic jineho než Tablet


Tak jsem si našel ten Ad responsive design, mno, jak se takovej design dělá, jakej je postup, předpokládám, že se dělá z nakých častí a při psaní webu se to píše aby se to skladalo podle zařízení ?
Jan Tvrdík
Profil
sallvator:
Je někde naký dobrý web/text/tutorial/kniha
Mám koupenou knihu Adobe Photoshop: praktický webdesign, ale obávám se, že už ji jen tak neseženeš a navíc je pár let stará, což v tomhle oboru dělá hodně.

Ad responsive design
Jestli začínáš, tak responsive webdesign zatím neřeš.
sallvator
Profil
začínám ted jsem sjel par tutoší jak na se ubec dělá v Photoshopu web design a jdu nak zkoušet atd...

Ani se nevěděl že se to dělá tak že se vytvoří v PS celej web, a pak se to krají a uklada specielně pro web, myslel jsem že se musí uplně všecko (tlačítka, všecky prvky) dělat samostatně.

Jinak jak je to s tlačítkama když se mají měnit podle toho zda na nich je nebo není kurzor ?


EDIT: diky za typ na tu knihu, už sem ji našel v PDF, už na mě v tabletu čeká na večerní čtení...
Keeehi
Profil
sallvator:
Jinak jak je to s tlačítkama když se mají měnit podle toho zda na nich je nebo není kurzor ?
Prostě se udělají dvě verze toho tlačítka. Nevím, co je na tom nejasného.
sallvator
Profil
to je mi jasné, ale zajímalo mě zda se to dělá někde stranou nebo jen v jine vrstvě, no to je jedno... už si čtu tu knihu tak uvidíme zda mi pomuže :-)
Keeehi
Profil
sallvator:
Jestli někde stranou (pokud to stranou má stejné pozadí) nebo v jiné vrstvě nad tlačítkem, tak to je jedno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0