Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj :)

ve Photoshopu jsou dvě možnosti ukládání obrázku - Uložit jako a Uložit pro web. Vím, že rozdíl mezi nimi je, že ten první ukládá do souboru různé informace (metadata apod.).

Co mi ale nedá spát je, že jsem vyzkoušel uložit (stejný barevný model, hloubka) PNG obrázek s barevným přechodem o velikosti 1x50 pixelů a volba Uložit jako mi obrázek uložila ve velikosti 1,2 kB a Uložit pro web s velikostí něco málo přes 200 bajtů.

"Problém" je ten, že v prvním obrázku žádná meta data nejsou, resp. jsou prázdná (pokud dám File -> File info). Kde je tedy zakopaný ten jeden kilo bajt? Zkoumal jsem v HEX editoru obsah souborů a v tom menším je zmínka o Image Ready, ale v tom větším ne.

Nenapadá někoho v čem to je? Proto používejte vždycky (pro webové layouty) Uložit pro web
margin
Profil *
Tuším (nemám Photoshop), že nejvíce dat potřebuje ICC profil.
Největší neplechu dělá gamma, IE8 a starší neumí gAMA chunk správně zpracovat a obrázky jsou tmavší. Nevím, zda je tahle chyba v novějších IE opravena.

joe:
Zkoumal jsem v HEX editoru obsah souborů a v tom menším je zmínka o Image Ready
Pohodlnější je použít specializovaný program TweakPNG.
Joker
Profil
joe:
Nezapíše ta volba „Uložit pro web“ menší barevnou hloubku? Ne že by to vysvětlilo celý ten rozdíl, ale část možná ano.
joe
Profil
Díky za odpovědi, ještě jsem koukal, že jsem to napsal špatně - místo 1,2 mělo bý 2,2 kB.

margin:
Trefil jsi to dobře, místo (2 kB) zabírá ICC profil - otevřel jsem to v TweakPNG jak jsi psal a jen tak povrchově jsem zabrousil do toho, co mi to tam vlastně ukazuje. O vnitřní strukturu jsem se nikdy moc nezajímal, pokud jsem to ale dobře pochopil, tak ICC profil mi je na webu dá se říct zbytečný?

Joker:
Nezapíše, resp. tam je v tom dialogu na výběr jaká barevná hloubka se má použít. Je zajímavé zjistit, že místo 2kB obrázku můžu mít pouhých cca 170 bajtů, když odeberu chunk s informací o programu, i když to bych asi neměl :-)
Monkeys
Profil *
joe:

Uložit pro web - osobne tuto funkciu pouzivam pri vystupe animacii z Photoshopu. Vacsinou do formatu gif, to co popisujes ty by som az tak neriesil jednoducho ak potrebujes obrazok na web umiestnit s transparentnym pozadim pouzi png alebo gif v ostatnych pripadoch ti staci format jpg ktory mozes namnozit cez css styly napriklad neaky gradient ...

M.
joe
Profil
Monkeys:
osobne tuto funkciu pouzivam pri vystupe animacii z Photoshopu

Tak to ji používáš nedostatečně, protože uložit pro web se používá například když si rozřežeš design pomocí nástroje pro to určený (Slice).

Díky za informaci, ale myslím že vím jaké obrázky mám kdy používat.
Monkeys
Profil *
joe:
design pomocí nástroje pro to určený (Slice).

Slice som nikdy nepouzil je to zbytocnost robit si boxiky v dokumente, uplne si vystacim s pravitkom a vodiacimi linkami a to som tych layoutov urobil uz mrte dost.
Ulozit pre web je tiez nic moc funkcia ak mas neaky gradient a chces ho ulozit pre web tak s ponukou 256 farieb to nebude bohvieco minimalne bude nasekany! A dohadovat sa tu koli par kB/bajtom je zbytocnost ci bude mat subor 1,2 kB alebo 900 bajtov.

Tu je ukazka ako to robim ja

Díky za informaci, ale myslím že vím jaké obrázky mám kdy používat.
OK len som chcel pomoct :)

M.
joe
Profil
Monkeys:
Slice som nikdy nepouzil je to zbytocnost robit si boxiky v dokumente, uplne si vystacim s pravitkom a vodiacimi linkami a to som tych layoutov urobil uz mrte dost.
Když si nechceš zjednodušit práci, používej svůj postup. Nástroj pro řezání je od toho.

Ulozit pre web je tiez nic moc funkcia ak mas neaky gradient a chces ho ulozit pre web tak s ponukou 256 farieb
Můžeš si tam pro každý řez nastavit formát ukládaného obrázku.

Tu je ukazka ako to robim ja
Nějak nechápu k čemu tam máš ty vodící linky? Ty si tam většinou dává grafik, aby měl vodítka při tvorbě layoutu.
shaggy
Profil
joe:
Když si nechceš zjednodušit práci, používej svůj postup. Nástroj pro řezání je od toho.
Možno v čase tabuľkového layoutu. Ak sa ti tam prekrýva niekoľko vrstiev (ktoré aj na stránke budú v rôznych prekrytých vrstvách), je slice tool len taká otravná zbytočnosť.
joe
Profil
shaggy:
Ak sa ti tam prekrýva niekoľko vrstiev (ktoré aj na stránke budú v rôznych prekrytých vrstvách), je slice tool len taká otravná zbytočnosť.
A kde je problém se slice tool, pokud máš více vrstev? Uděláš řez, skryješ vrstvy, které v řezu mít nechceš, použiješ onu magickou klávesovou zkratku (Ctrl+Alt+Shift+S) a uložíš. Jakým způsobem to tedy děláš a zdá se ti to lepší? Rád se přiučím. Někdy je taky vhodné vybrat, pak Ctrl+Shift+C a vložit do nového dokumentu, odkud pak zase ukládám přes Uložit pro web...
shaggy
Profil
joe:
Někdy je taky vhodné vybrat, pak Ctrl+Shift+C a vložit do nového dokumentu, odkud pak zase ukládám přes Uložit pro web...
Tak to väčšinou robím ja.
Alebo si to ukladám do súboru, z ktorého robím obrázkový sprite a pod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0