Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
hledám nějaký vhodný sans serifový font, pro kombinaci s Arialem,
Podmínkou je podpora českých znaků a nejlépe více řezů písma (alespoň standardní Regular, tučná varianta a nejlepší by ještě byl i s light tenkou variantu).

Další podmínkou je použití i ke komerčním účelům a použití na webu (takže font-face nebo něco podobného).

Prošel jsem snad celý http://www.fontsquirrel.com/ , ale nenašel jsem skoro nic. Většina neumí češtinu a v případě tučné verze pro velký titulek je písmo většinou dost podobné arialu, což asi nebude pro kombinaci vhodné.

Nemáte tip na nějaké písmo? Jak najít vhodné písmo pro kombinaci s arialem? (nejjednodušší by asi bylo nějaké serifové písmo, ale to mi moc nepasuje do designu)

Děkuji
Sir Tom
Profil
neregistrovaný:
Také zdravím,

http://www.ceskefonty.cz/, ale přímo písmo ti asi neporadím, protože každý má na tvary písma jiný názor...
Taurus
Profil
I light? Hmm, takovou kombinaci požadavků u mě splňuje snad jen Open sans a Myriad Pro. Z českých fontů jsem si tolik nevybral.
neregistrovaný
Profil *
Tak klidně í bez light, pokud jiná možnost není, ale bylo by nejlepší kdyby obsahoval i light.

Jinak web české fonty jsem taky procházel, nevím ale, jak u těch je to s použitím na webu a s font-face. Nejsem totiž moc kodér (až na základy), tak moc nevím jak to funguje. Proto raději hledám fonty na fontsquirrel, kde je font-face přímo u fontu a navíc všechny fonty jsou i ke komerčním účelům, takže nemusím moc procházet licence, protože angličtina není zrovna moje silná stránka.
neregistrovaný
Profil *
"splňuje snad jen Open sans"

Tento font nevypadá špatně, ale podle mě je dost podobný arialu, tak nevím, jestli bude pro kombinaci s ním moc vhodný. Většinou kombinuji nějaký serifový s bezserifovým, ale v případě dvou bezserifových fontů mám trošku problémy, protože ty fonty by asi měly být co nejvíce odlišné, což je problém najít takový vhodný free font (a ještě s češtinou).
Taurus
Profil
K čemu je vůbec mít dvě bezpatková písma? Navíc Arial je dost profláklý a ne zrovna výkvět mezi fonty... Raději bych volil mezi Verdanou, Trebuchetem a Lucidou.

Písma lze hledat různě, nemusí být z veverky, aby šly převést.

http://www.dafont.com/
http://www.fontspring.com
http://www.searchfreefonts.com/

http://www.typetester.org/
neregistrovaný
Profil *
No právě kvůli tomu light řezu...

Jinak arial mi připadá takový lepší a čitelnější, ale možná je to proto, že jsem zvyklý jej používat. Třeba verdana mi přijde při 14px velká a u 13px a méně, zase strašně malá a nevzhledná (ale možná je to tím blbým vyhlazováním v photoshopu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0