Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
jak je to s podporou češtiny pomocí @font-face na http://www.fontsquirrel.com

Mám třeba v plánu použít font Charis SIL http://www.fontsquirrel.com/fonts/Charis-SIL

Bohužel jak je nabídka "Choose a Subset:" na záložce "@font-face Kit", tak tam není volba jazyku češtiny k dispozici (u některých jiných fontů jsem si všiml, že tam je).

Font jako takový ale české znaky s háčkami atd. podporuje. Bude s použitím tohoto fontu na webu nějaký problém?

Děkuji.
Taurus
Profil
Nemusíš nutně napasovat jazyk, stačí aspoň zkoušet rozšířenou latinku o sekci níž. Někdy je potřeba víc pokusů...
neregistrovaný
Profil *
Já nejsem právě kodér a tomuto moc nerozumím, takže to nemůžu vyzkoušet. Já jen aby potom s tím kodér neměl nějaký problém, tak abych věděl, jestli ten font můžu bez obav použít, nebo mám hledat raději něco jiného?
Taurus
Profil
To zvládne každý, generátor vygeneruje balík i s html. stačí do zkušebního textu připsat řádek - přejet prstem po čtvrté řadě kláves :-) +ěščřžýáíé=´ ...třeba takto... Co se v prohlížečích nezobrazí je špatný.

Stejně je to věc kodéra, měl by ji řešit on.
neregistrovaný
Profil *
"Stejně je to věc kodéra, měl by ji řešit on."

Jasně, jenže pokud použiji nějaký blbý font, který není vůbec možné použít a nakódovat jej, tak je to můj problém a nakonec budu muset stejně potom design předělat a najít jiný font.
Tori
Profil
Stáhněte si odněkud ten font (.ttf), nahrajte ho do generátoru, v části "Subsetting" zvolte "Custom Subsetting..." a rozbalí se vám volby, kde můžete naklikat jaké znaky potřebujete, třeba všechny. O něco níž se zobrazuje modře seznam znaků, které budou do výsledného fontu přidané, tak si to můžete kontrolovat. Teď jsem zkusila, není to nic těžkého.
margin
Profil *
Pokud chceš všechny znaky, použij volbu "Choose a Subset:" a z roletky vyber Don't Subset.

Další možný postup zmínila Tori, já tento postup preferuji, protože písmo pak neobsahuje nadbytečné národní znaky, není pak tolik datově objemné a rychleji se stáhne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0