Autor Zpráva
ronaldinho
Profil *
Zdravím,

vie mi niekto poradiť - orežem si obrázky aby mali priehľadné pozadie. Umiestním si ich na web ale keď zobrazím stránku tak v prehliadači Google Chrom mi obrázok zobrazí v poriadku, ale ako náhle ho zobrazím cez Firefox tak je obrázok akoby zle orezaný a menšie sú zle zobrazené.
Uvádzam príklad:

Chrome:


Firefox:
Petr ZZZ
Profil
Zkus si přečíst něco o módech prohlížečů (nebo si dej na začátek kódu <!DOCTYPE html> a podívej se, jestli se to zobrazuje v různých prohlížečích stejně). Ale to je jen takové věštění z křišťálové koule; jestli to nepomůže, obávám se, že bez odkazu na živou ukázku kloudnou odpověď nedostaneš.
Keeehi
Profil
Já bych to spíše viděl na problémy s editorem obrázků. Zkus nějaký jiný nebo v tomto to zkusit uložit v jiném formátu a uvidíš, co to udělá.
margin
Profil *
Petr ZZZ:
e to je jen takové věštění z křišťálové koule
Přesně jak píšeš, chybí živá ukázka.

ronaldinho:
Takže si taky zkusím zavěštit, živou ukázku se mu vytvářet nechce, možná se trefím.
Předpokládám, že jsi obrázky nevložil ve skutečné, nativní velikosti, ale že jsi je nechal zmenšit prohlížečem a každý prohlížeč na zmenšení obrázků používá jiné algoritmy, takže v některých prohlížečích může zmenšení obrázků, které obsahují alfakanál, dopadnout špatně.

Zmenšuj obrázky v grafickém editoru na velikost, v jaké budou na stránce. Také pozadí doporučuji přidat v grafickém programu, fotky pohárů pak můžeš vložit do stránky v datově úspornějším formátu JPEG.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0