« 1 2
Autor Zpráva
quatzael
Profil
No, už podle toho na jakých stránkách to prodávaj vypadá dost nepřesvědčivě.. Tohle mi připadá jako webdesign z roku 2002. Videotutoriály jsou podle mě supr prostředek pro úplný začátečníky jak se rychle dostat do problematiky, ale jen za předpokladu, že jsou opravdu kvalitně udělané..
To, že tam jsou nějaký nepřesnosti, tak se dá pochopit, když je to opravdu pro začátečníky a jde hlavně o to pochopit základní princip..
Mě by na tom videu, ale ukrutně štvalo to, jakým způsobem to namluvili. Ten chlap tam mluví jako robot, ty mezery mezi slovama jsou šílený.. Daleko lepší je, když tam mluví někdo příjemným lidským hlasem, který tě do toho hned vtáhne tak, že by prakticky šlo i se zavřenýma očima si představovat co se děje na obrazovce..

V některých pasážích to zní jako by to automaticky četl počítač, když jsou ty mezery mezi jednotlivýma slovama přesně stejně dlouhý..
Takhle čekáš v pravidelných intervalech na každý další slovo a musíš se pořádně soustředit, aby jsi si z toho poskládal celej význam..
Hans_16
Profil
Tak si začínám myslet, jestli nejsem divný, ale mně se ten videokurz moc líbí :D mně totiž tenhle styl vyhovuje, kdy "výklad" jenom poslouchám a pozoruji na názorném příkladu :)
shaggy
Profil
Hans_16:
A dnes mi přišel videokurz Vytváříme web v HTML/CSS od Landi, který jsem si objednal a je opravdu nádherný
Ten kurz je fakt "nádherný". Stiahol som si ukážkové video a odhliadnuc od toho, že ten hlas je po dlhom počúvaní veľmi nepríjemný (až otravný), tak kvalita kurzu zodpovedá kvalite webu.
Je smutné, že ľudia, ktorí majú odvahu učiť iných neovládajú základy, napr. že do atribútov height a width pri img nepatria jednotky px. A to som pozeral video len chvíľu, ktovie koľko nezmyslov ťa tam naučia.

Mohol si radšej ušetriť peniaze a učiť sa niekde inde (napr. aj tu, na jpw.cz). Tebe, ako začiatočníkovi sa to možno páči, ale nie je lepšie sa naučiť niečo dobre, ako sa učiť sprostosti?
Hans_16
Profil
tak je vidět, že každému vyhovuje něco jiného. mně ten hlas vůbec nevadí a dobře se mi na to kouká
shaggy
Profil
Hans_16:
tak je vidět, že každému vyhovuje něco jiného.
Ten hlas je tá najmenej podstatná vec. Ale ak ti nevadí, že ťa učia hlúposti, nech sa páči, uč sa hlúposti.
Hans_16
Profil
No jo, ale podle mě se to nikdo nenaučí všechno hned správně. Vždycky se pak najde někdo, kdo řekne, že lepší je to tak či onak. Ale to nejdůležitější tam pochopím, jak to celé funguje a detaily už potom pochytím praxí. Ale možná je to jen můj názor...
Sir Tom
Profil
Tak jako špatné to není. Jestli ti vyhovuje učení se za pomoci videa a videotutoriálů, tak proč ne... Samozřejmě, že tam chyby jsou, ale ty jsou všude. Já se nejdřív učil z knížek a taky jsem se učil s chybama, ale několik let praxe ukázalo, že to, co jsem se učil, je ve skutečnosti trochu jinak...
Ty videa jsem nesledoval, ale myslím si, že se jedná o jednotlivé popisy elementů. Pokud by se tam například říkalo: "Dělejte tabulkový layout místo css", tak bych mluvil jinak.
BTW - hlas zas tak špatný není - je srozumitelný, pomalý, s pauzami - pro začátečníka ideální.
Hans_16
Profil
Sir Tom:
Právě že mi to moc vyhovuje. A konečně je tu někdo, kdo se mnou souhlasí, že se to nikdo nenaučí hned bez chyb, ale ty drobnosti se pak dopilují praxí. A ohledně tabulkových layoutů je tam přímo jedna lekce, ve které srovnává tabulkový a css layout a výhody css layoutů a že ten tabulkový je opravdu vhodný jen na tvorbu tabulek :)
Petr ZZZ
Profil
Hans_16:
„A konečně je tu někdo, kdo se mnou souhlasí, že se to nikdo nenaučí hned bez chyb, ale ty drobnosti se pak dopilují praxí.“

Je rozdíl, zda se učíš s chybami z důvodu vlastní nedokonalosti či zapomnětlivosti, nebo protože obsahuje chyby samotný návod. A je rozdíl, zda autor návodu něco opomene zmínit, nebo zda to, co zmíní, je prostě nesmysl.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0