Autor Zpráva
Tapeta
Profil *
Ahoj jak řešíte případ kdy máte obrázek na pozadí celého webu a ten se musí podle toho roztahovat? Více rastrů pro různá rozlišení, nějaký skalár? Díky moc.
Monkeys
Profil *
Tapeta:
Ja to riesim takto cez CSS

html, body { 
 height: 100%;  
 width: 100%; 
  padding: 0;  
  margin: 0;
  }
  #background-obr {  
  z-index: -999;  
  min-height: 100%;  
  min-width: 1024px;  
  width: 100%;  
  height: auto;  
  position: fixed;  
  top: 0;  
  left: 0;
  }

M.
margin
Profil *
Nejlepší je se tomu vyhnout.
Další možnost, v podstatě totéž, co výše, ale jako funkční ukázka je na http://www.cssplay.co.uk/layouts/background.html
Další ukázka, jednodušší, ale nefunguje (nenatahuje se) ve všech prohlížečích je na http://www.cssplay.co.uk/layouts/background2.html
Petr ZZZ
Profil
Tapeta:
mám jeden obrázek na pozadí body a jiný na pozadí html:

html { background-color:#333; background-image:url(tmavy-obrazek.jpg);} 
body { background-color:#000; background-image:url(jiny-tmavy-obrazek.jpg) }

Oba obrázky jsou opakovací; na různých rozlišeních to (v kombinaci s pevnou šířkou <body>) udělá různé výsledky, ale toto neřeším (respektive řeším takříkajíc nicneříkajícím charakterem obrázku).

Barva (background-color) je tam jen jako pojistka, kdyby se obrázek nenačetl, aby bylo vidět světlé písmo (a aby web vypadal podobně jako když se obrázky načtou). Pořadí v deklaracích (nejdřív barva, pak obrázek) zajistí, že když se obrázek načte, překryje barvu.
1Pupik1989
Profil
Já mám jeden obrázek ve full hd a ten je akorát na pozadí body. Okraje má do jedné barvy, kterou mám nastavenou. Nic víc, nic míň. Min-height a min-width jsem vzdal kvůli IE. Zapomněl jsem ještě dodat, že background position mám center center. Okraje u obrázku mám vlastně navíc.

Na druhém webu mám klasický img s pozicováním a z-indexem mínusovým. Width na 100% a vymalováno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0