Autor Zpráva
Lump
Profil
Dobrý den, budu končit školu a chtěl bych se zeptat, jak je to se zaměstnavateli a s Photoshopem. Mnoho z nich píše do pracovních nabídek jako podmínku znalost práce v Photoshopu. Už se to tady tak trochu nakouslo a bylo řečeno, že zaměstnavatelům je jedno, s jakým programem pracuji. Nicméně každý personalista vám řekne, že člověk nesplňující požadovaná kritéria se nemá o nabízenou pozici vůbec ucházet. Jsem student, který neví, jak by se měl odlepit ode dna, protože Photoshop stojí mnohdy více, než nový počítač. Používám jiný grafický program, který jsem zakoupil za zlomek ceny Photoshopu v kombinaci s řadou freewarových řešení, která mi plně vyhovují. Jak jste tento problém vyřešili vy?
Taurus
Profil
Je dobré umět aspoň něco ve Photoshopu, zvýší ti to konkurenceschopnost / možnost uplatnění. V opačném případě je potřeba mít nějakou hezkou sbírku referencí. Ostatně, ty jsou vždycky nejdůležitější. Zákazníci se v grafickém studiu poohlíží na výsledky, ne na technologie tvorby.

Dodatek – za zkoušku nic nedáš. Pokud nevyhovuješ kritériím, můžeš aspoň zaujmout. Co ztratíš? Nic. Vedle tebe se uchází spousty neumětelů, některým se dokonce zadaří.
Petr ZZZ
Profil
Lumpe, možná bych rozdělil problém na dvě otázky: Jedna věc je vlastnit na Photoshop licenci a druhá věc je umět s ním pracovat. Budeš-li mít zaměstnání, kam budeš docházet, a zaměstnavatel bude práci s Photoshopem vyžadovat, dá ti na pracovišti k dispozici také příslušnou licenci. Umíš-li už pracovat s nějakým jiným grafickým editorem, je pravděpodobné, že se s Photoshopem naučíš dělat bez větších obtíží. Na tvém místě bych na přijímací pohovory chodil s paletou ukázek a až přijde řeč na metodu, poctivě bych řekl jaká je situace a že se těšíš, až budeš mít příležitost naučit se něco nového. Další varianta by byla, že se nějak s Photoshopem seznámíš, aniž bys kupoval licenci – třeba ve škole, nebo u kamaráda, který licenci vlastní, nebo si nastuduješ návody v internetu.

Budeš-li pracovat na volné noze, buď bude zadavateli jedno, v jakém programu grafický návrh vypracuješ, nebo, pokud by vyžadoval soubory vytvořené ve Photoshopu, bude připraven platit honoráře, které grafikovi nutné investice bez problémů umožní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0