Autor Zpráva
eda
Profil
Ahoj,
furt nemůžu přijít na to, jak vystínovat svou stránku, kterou mám sestavenou pomocí divů.
Hlavní obalovací div mám široký 800px a logo mám 780 a 10px mi z každý stranky zabírá gif, který přes background: y-repeat mi má vytvořit stínování celýho obsahu stránky...... Jenže, logo mám nalepený na levý straně obalovacího divu a když ho chci posunout přes absolutní pozici o 10px doprava, tak stínovací gif zmizí, centrování taky nefunguje... a vůbec mi to funguje nějak divně, nikdy jsem to nedělal, nevíte o nějaké stránce, kde je popsaný jak to udělat, nebo mi to stručně říct?

Stínovací lištičky jsou třeba tady: www.jenpromuze.cz/
jenikkozak
Profil
Když přidáte odkaz na živou ukázku, budeme moci zjistit, co děláte špatně.
eda
Profil
ok. Akorát z té ukázky toho není moc vidět :) www.edaje.borec.cz
nechce se mi otevřít obrázek, nevím proč... ale mám ho tam hozenej

když u #nadpis oddělám position:absolute; tak ty pruhy se tam zase objeví...
margin
Profil *
eda:
nechce se mi otevřít obrázek, nevím proč... ale mám ho tam hozenej
Obrázek 4.jpg tam nemáš, podívej se pořádně. Máš tam totiž jen obrázek podobného jména.
Proč nefungují obrázky


DIV #hlavni má nulovou výšku, protože uvnitř máš absolutně pozivované elementy a ty jsou vyjmuty z toku dokumentu.
Dělat web pomocí pozicování není dobrý nápad, má pozicování má pár úskalí a překonat všechny nástrahy vyžaduje velké zkušenosti.
eda
Profil
margin:

Teď jsem u #nadpis odstranil position:absolute.... Proč se to tak chová? Máto zase něco společnýho s tou nulovou výškou?
www.edaje.borec.cz


Ten 4.jpg tam fakt mám nahranej, ve stejným adresáři jako index.php, nevím proč se to tak chová. Na domácím Apache mi to funguje bez problému.

Jinak máš asi na mysli pozicovat jenom skrz float, že? Nebo jde to i jinak? Ale Jak tam potom udělám ten "stín"?
Nebo jde to nějak vycentrovat ten div "nadpis" vůči "hlavni"...?
jenikkozak
Profil
eda:
Ten 4.jpg tam fakt mám nahranej, ve stejným adresáři jako index.php, nevím proč se to tak chová.
Server v URL rozlišuje velikost písmen a tvůj soubor se jmenuje 4.JPG.
eda
Profil
jenikkozak:

aha, díky... to mě nenapadlo, že aji koncovek.

margin:
tak takhle to vypadá no... ten obrázek z jedný strany překrývá tu lištu, to nevím jak mám vyřešit. nějak vycentrovat asi...
jenikkozak
Profil
eda:
nějak vycentrovat asi...
Divu hlavni dej text-align:center, divu nadpis pak text-align:left, margin:0 auto.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0