Autor Zpráva
Pavel Straka
Profil
Dobý večer, rád bych požádal zkušenější o radu s banálním (předpokládám) problémém.
Mám klasicky PSD s několika vrstvami a pořebuji tyto vrstvy vyexportovat.
Můj problém:
Potřebuji vyexportovat například lištu 1600*50, ale nevím jak tento požadovaný výběr vyříznout. Když dám Soubor -> Uložit pro web, uloží se vždy celá vrstva, tzn. v mém případě rozměr 1600*1200 (= lišta, ale pod ní prázdné místo). Poradí mi, prosím, někdo, jak dosáhnout cíle? Mám k dispozici Photoshop 7.0 CE a Adobe Fireworks.

Děkuji Všem za ochotu pomoci.
Monkeys
Profil *
Pouzite nastroj "Crop" klavesova skratka C tam si mozete navolit rozmery a len posunut ako potrebujete.


M.
joe
Profil
Pavel Straka:

Crop není ten správný nástroj, k tomu, co potřebuješ je určený Slice, taky je pod klávesovou zkratkou C. V češtině Řez. Pokud máš udělané takové řezy, stačí pak už zvolit Uložit pro web, kde si pro každý řez můžeš zvolit, jak se má exportovat.

Další variantou je taky použít klasický výběr (M), označit, co potřebuješ, stisknout zkratku Ctrl+Shift+C, pak Ctrl+N a pak Ctrl+V. Někdy totiž funkce Uložit pro web trvá dlouho, pokud se jedná o velký PSD soubor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0