Autor Zpráva
Debo
Profil *
Tvořím si do hlavičky webového designu kresbu (Inkscape), ale přesahuje přes základní rámec. Vyexportoval jsem ji do PNG a ořízl, vše v pořádku. Tuto kresbu bych chtěl ale také oříznout v svg formátu tak, aby to co mám na plátně bylo vidět a to co plátno přesahuje tam už nebylo. Je nějaká efektivní metoda?

Díky moc..
Camo
Profil
Tak hádam by to šlo, tak že urobíš výber invertuješ ho a vymažeš to čo tam nemá byť. Orezávať svg je v podstate nezmysel ak tomu dobre rozumiem.
xciza
Profil
Udělej si nad tou kresbou obdélník o velikosti, kterou chceš oříznou. Obdélník umísti do popředí a spolu s tou kresbou ho označ. Potom pravé tlačítko myši a tuším že tam je něco jako "Set Clip" nebo "Set Mask".
margin
Profil *
Debo:
Nevím, čemu říkáš „základní rámec“, ale pokud je to "Stránka", tak si můžeš nechat vyexportovat jen to, co je na stránce a nemusíš nic ořezávat.
Debo
Profil *
Děkuji, zatím se mi to ale nějak nepovedlo. Maska nereaguje a ten ořez s výběrem jsem nepochopil. Jde o to, že tento obrázek chci také prodávat ve fotogalerii, která dělá výběr z svg formátu a ten tam má pak kolem obrázku bílé stopy (lesk a podobný nedodělky).. A tak bych to chtěl nějak oříznout.

Ukázka: http://vektor.pixmac.cz/4/pixmac-vektor-90091340.jpg

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0