Autor Zpráva
MilanX
Profil *
Zdravim, chcem sa spytat, ked pracujete na nejakej strNKE, a potrebujete si vytvorit dizajn vo photoshope, ake rozlisenia pouzivate? napr pre pozadie? a ako bojujete s kompresiou? teraz pracujem na jednej strake a obrazky, ktore mam su dost velke, preto ich chcem zmensit aby isli do daneho rozlisenia, no ak ich zmensujem cimkolvek vo photoshope, kompresia je strasna. Ako postupujete v takychto pripadoch? diky za rady...
Camo
Profil
MilanX:
Čo si predstavuješ pod "ak ich zmensujem cimkolvek vo photoshope"?
Pri ukladaní sa ťa editor opýta, akú silnú kompresiu si želáš. A mal by tam byť aj náhľad. Podľa toho uvidíš, ako to bude vyzerať. Pred tým obrázok samozrejme orežeš. Nič iné s tým spraviť nemôžeš(resp. ešte vybrať vhodný formát...).
MilanX
Profil *
No proste myslim to tak, ze chcem spravit proste napr pozadie webu, a mam zakldne pozadie, napr tehlovanu stenu, a na nu chcem umiestnit nejaky prvok, napr nejaky obraz, lenze obraz ma vacsie rozlisenie ako stena, tak ho zmensim pomocou zmensenia obrazu, alebo pomocou transformacie ale v oboch sposoboch ak ho zmensim na idealnu velkost tak je cely taky rozmazany, kvalita uplne prec, co robite v takych pripadoch??
Kaminko
Profil
Ja obrázky zmenšujem cez Photofiltre, tam je dosť vecí, ktoré ti to uľahčia, preto to používam.
Camo
Profil
MilanX:
No trochu som sa pozrel po internete a zistil, som, že to je dosť častý problém.
Napr. tu sa to rieši. http://superuser.com/questions/283366/reducing-an-image-size-without-losing-its-quality
Pri zmenšovaní je tam voľba "bicubic sharper", ktorá by to mala vyriešiť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0