Autor Zpráva
quatzael
Profil
Mám obdélník s vertikálním gradientem a potřeboval bych přidat ještě jeden horizontální. Z průhlednosti do neprůhlednosti. Je mi prakticky jedno jak to přímo provést, hlavně aby ten obrázek, který teď mám získal prostě tento přechod..
xciza
Profil
Jestli to dobře chápu tak by snad stačil udělat další obdélník a umístit ho nad ten původní.
margin
Profil *
Já mám za to, že to je v Inkscape neřešitelné.
quatzael
Profil
xciza:
Asi ne. Ty to bereš asi tak, že např. na bílém pozadí to bude mít ten efekt, ale já potřebuju, aby to fungovalo na pozadí s gradientem..

Napadlo mě vzít si ten můj obdélník s gradientem, pod to dát bílý obdélník, aby to bylo celkově neprůhledný a na to dát obdélník s vodorovným gradientem například v černé barvě. A v Gimpu potom dát tu černou do průhlédný (funkce barva do průhlednosti). Jenže to nějak upravuje i ty ostatní barvy, takže to prostě nefunguje..


Nejde prostě nějak jednoduše třeba v tom Gimpu vzít jakejkoli obrázek a hodit na něj zleva do prava gradient z průhlednosti do neprůhlednosti?
margin
Profil *
V GIMPu by to mohlo jít, ale moc jej neznám. Kdysi jsem dělal v Corel PHOTO-PAINT a tam to šlo tak, že jsem udělal třebas svislý gradient, pak jsem přepnul na kreslení masky, udělal jsem vodorovný gradient z černé do bílé, a pokud jsem výtvor vyexportoval do PNG, tak se z masky stal alfakanál.
Taurus
Profil
Ve fleši to jde.
quatzael
Profil
Taurus:
Flash jsem si nainstaloval, ale nějak blbne a vůbec v něm neumím. Když si tam otevřu .png soubor tak s tím prakticky nejde nic dělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0