Autor Zpráva
mgiel
Profil
Zajímal by mne váš názor na free grafiku ...
-jestli je lepší grafika zdarma než vlastní
-jestli jí je na netu dost nebo málo
-jestli by jste ji použily kdyby vám ji někdo zdarma nabídl
-jakou by jste popř potřebovali

diky
Spikee
Profil
IMHO: pochybujem, že tí, ktorý robia servery, kde poskytujú grafiku zdarma skutočne nakreslili všetky obrázky.
Keď si ja sám urobím grafiku, ktorá stojí za to, tak mám z toho skutočne dobrý pocit (to asi bude tým, že ja keď sa snažím kresliť na počítači, tak to na 99% nedopadá najlepšie).
Keby mi niekto zdarma dal grafiku, ktrorá by sa mi páčila, tak by som ju samozrejme zobral :-)
mgiel
Profil
Takže nápad jako web kde je grafika free ...by nebyl špatnej ?
Spikee
Profil
To akože by si všetky obrázky naňho nakreslil?
Spikee
Profil
Ak by si tam všetko nakreslil, tak s tebou chcem spolupracovať. Takého človeka som ešte nevidel :-)
mgiel
Profil
no problemo podle toho co myslíš všechny obrázky ...

já mám na mysli hotové weby,tlačítka,banery,gify,upravené obrázky,fonty,upravené písma,upravené freefotografie,a pod.
Spikee
Profil
Ale tam musí byť dosť veľa obrázkov
mgiel
Profil
no to slyšim prvne ze semnou chce nekdo spolupracovat ,mam dva programatory a posilaj me vis kam :) hh . Prej nejsme charita,ale ja zase myslim ze kdyz to bude docela dost zajimavej web,tak treba by to vydelalo na nejakej vetsi webhosting a lepsi kvalitu.No a mít kvalitní web,to je dobrej pocit-hlavne kdyz ho lidi navstevujou ve vetsi mire,treba 1000 lidí na webu denně by mi dělalo radost :)
Spikee
Profil
No jo :-)
mgiel
Profil
jdu to vymyslet :)
mgiel
Profil
No takže zatim co jsem sezbíral nápady ...

1.tlačítka
2.ukázky použití tlačítek ( různý menu atd )
3.pozicování tlačítek ( kam se dají různě rozmístit )
4.Ikonky a takový různý doplňky
5.banery
6.loga
7.barvy ( jejich použití,plus kontrasty atd ..)
8.přechody
9.návody ( no tohle nevim kdo by psal )
10.upravené fotografie
11.gifi ( klasicky ty kraviny )
12.odkazy na fonty
13.pár webových šablonek
---další kategorie někdo doplňte
Hanz
Profil
Tak takhle:
- jestli je lepší grafika zdarma než vlastní ? ----> O tom nejde rozhodnout. To je to samá jako kdybysis kupoval třeba Flash MX 2004 a rozhodoval ses jestli ho koupit v jednom nebo druhém obchodě a přitom stojí v obou stejně.

- jestli jí je na netu dost nebo málo? ----> řekl bych že ji nebude nikdy málo.(Každému se hodí trochu jiná a nikdy nenajdeš přesně takovou jakou bys potřeboval)

- jestli by jste ji použili kdyby vám ji někdo zdarma nabídl? ----> Řekni mi alespoň dva dobrédůvody proč ne.

- jakou by jste popř potřebovali? ----> Tlačítka a ikony
habendorf
Profil
- jestli jí je na netu dost nebo málo? ----> řekl bych že ji nebude nikdy málo.(Každému se hodí trochu jiná a nikdy nenajdeš přesně takovou jakou bys potřeboval)

Tak asi obráceně, ne? Nikdy jí nebude dost :o)
mgiel
Profil
No podle toho co čtu ...tak by se free grafika docela dost lidem hodila.No psal jsem jeste s kamosema z icq a tam je názor - jó fajn nápad,někdo zase kašli na to ztráta času,další co z toho budeš mít,a někteří kdo to všechno vytvoří :)
Spikee
Profil
Ja hovorím jó fajn nápad :-)
mgiel
Profil
Tak já to vsechno skusim pripravit a az to bude ready tak vám reknu a treba mi stim nekdo helpne .
Spikee
Profil
Tu stránku ti určite okritizujeme :)
Hanz
Profil
habendorf
Jo máš pravdu :O)))
mgiel
Profil
No nejdriv musim pripravit nejakej obsah ,takze web bude az v půli a nevim jestli ho budu delat ja nebo mi nekdo stim pomuze,to se jeste uvidi,jen je potreba vsechno pripravit,promyslet,a přivést k dokonalosti :)))) no ale bude to práce jak na kostele,taky musim neco delat pro svoji obzivu,takze casu taky nebude moc.No uvidime co mgiel vymyslí :)
Victorius
Profil
fuj tajkbl, blbej dotaz
mgiel
Profil
ticho nikdo se tě na nic neptal
DoubleThink
Profil *
Osobně si myslím, že free grafika je to největší zlo, jakého je možno se při webové tvorbě dopustit. Nikdy totiž neseženete obrázek šitý přesně na míru vaší stránky - vždycky budete muset přistoupit ke kompromisu a na celkovém designu je to zatraceně poznat.
Je vidět, když jedna část grafiky nepočítá s jinou.
JohnBruk
Profil
souhlasím s DoubleThink....myslím že pro člověka, který třeba nezvládá nějaký profi- grafický program, aproto shání tyto již hotové "mustry-šablony", by bylo daleko lepší využití nějakého jednoúčelového prográmku (těch je habaděj)..Se specializací na tlačítka, pozadí, písma, nadpisy,fraktály,...etc.etc..prostě takové generátory, v kterých to aspoň trochu může ovlivnit..a zapojit svůj vkus a kreativitu... Takovéto databáze jsou krokem zpět...a je to zbytečně vynaložená práce...
Takhle by jsi mohl třeba vytvořit web se specializací na volně šiřitelné -jednoduché složitější prográmky na grafiku....etc.... (jsou jich kvanta...jde jen o rozdělení na lepší-horší)
Victorius
Profil
DoubleThink moje rec :)
SuE
Profil
nemyslím, že by to bylo až takové zlo, jen by asi bylo potřeba udělat ty prvky jako sady pro všechno, co na stránce je - tzn buttonky, oddělovače, nějakou grafiku, třeba šablonku pro nadpisy apod v 1 stylu , aby to pak na stránce nebylo každý pes jiná ves :-)
mgiel
Profil
no ono toho času jak jsem zjistil moc neni ,takze z toho sešlo ...

sue ano tak jsem to myslel -žádné webové šablony ,žádné nedodělané tlačítka atd.Prostě web kde grafika by měla spíše pomoci než udělat práci za druhého.
SuE
Profil
mgiel: fňuk, fňuk a já se těšíla, jak si něco zobnu :-)))

hihi, dobře se tu potkáváme :-)
ale stejně budu skuhrat o rady, až se do toho pustím a zkusím "ografičit" to svoje "sídlo chaosu" :-))
23k
Profil *
mgieli ;) nepremejslej nad kravinama, a radsi osvez v pameti xhtml a css ! :)
mgiel
Profil
sue rád helpnu :) .
23k :)

all konecne muzu zamknout téma protoze uz vim jak na to :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0