Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

už dlhšiu dobu zápasím s problémom, kt. si neviem vysvetliť. Vo Photoshope som si vytvoril jednoduché logo, myslím, že v celkom slušnej kvalite. Vo Photoshope sa logo zobrazuje v dobrej kvalite, rovnako aj po nahraní na môj web, ale keď ho chcem nahrať ako „ikonku“ na Facebook či iné podobné portály, zobrazí sa vo veľmi nízkej kvalite akoby rozmazané. Skúšal som všetky normálne formáty .jpg, .png aj .gif s rôznymi nastaveniami, hral som sa s farbami, veľkosťou obrázku i veľkosťou písmena či jeho vyhladením a napriek tomu žiadna zmena. Veľmi by mi pomohlo, keby bol niekto zo skúsenejších grafikov ochotný pozrieť sa na môj PSD súbor a trochu ma usmernil, skúšal som už všetko, ale neviem, kde robím chybu. Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď.
peta
Profil
Na portalech je program, ktery prevezme tvuj obrazek a dale ho zmensuje ci zvetsuje. Je dobre dodrzet velikost, jakou pozaduji a nedavat jim tam vetsi. Kolegovi treba dalo zrovna u fb praci to spravne zmensit a pak jeste centrovat.
https://www.facebook.com/slufpf
Ja mam treba na fb vyrez v profilovce kolem 130x130, z jakeho obrazku jsem to vyrezaval, uz nevim (mohlo to byt takto: zmensil jsem treba 1300 na 160, nahral na fb a tam pouzil fb vyrezani ctverce 130x130).
Tez, u jpg obrazku je nastavena urcite kvalita, obvykle byva 65, kvalitnejsi 75-85. Kdyz takovy pekny ostry gifik zmensis jpeg metodou s kvalitou 65, coz program na fb nejspis dela, tak to dopadne rozmazane. Na to nemusis byt ani expert pres grafiku, staci znat algoritmus, jakym se jpeg prepocitava nebo mit par takovy veci vyzkousenych.

Jpeg nesnasi ostre prechody barev, viz treba logo FPF, link, kdy se to silne rozmaze. Ale pokud bys tam vlozil mezi to anti-aliasing, cili kolem modreho loga udelal rekneme oblackove modry okraj, pak je velmi pravdepodobne, ze se to uz vice prilis nerozmaze.

Takze, muzu doporucit pouzit jpeg male velikosti s vysokou kvalitou. Nebo totez s gifem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0