Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Prichádzajú mi PSD šablony, s veľkosťou aj 150MB, chcem sa opýtať, ako sa postupuje pri ich kodovani?
Vyexportujem si jednotlivé vrstvy ako samostatné obrázky a potom ich upnem a už iba skladám? Alebo existuje nejaký lepší spôsob?

Doteraz som to robil tak, že som si to exportoval ako png a vo fotofiltri som si to delil, prípadne krájal a vytváral nové png obrázky a tie som následne upoval do stránky.
weroro
Profil
Z toho PSD, si vyber iba grafiku, ktorá sa nedá jednoducho vytvoriť pomocou CSS (fotky, zložitejšie prechody...)
jefitto44
Profil
A to tak, že ostatné vrstvy nechám skryť? Teda iba tie vrstvy, čo by sa ťažko robili v CSS si vyexportujem ako samostatné obrázky?
weroro
Profil
jefitto44:
A to tak, že ostatné vrstvy nechám skryť?
Každý grafický prvok samostatne. To znamená, že ak máš pekný design, v ktorom sú dve ikonky, ktoré sa nedajú urobiť pomocou CSS, tak vyrežeš každú ikonku zvlášť.
jefitto44
Profil
Rozumiem. Tie si exportujem do png a ukladám niekde, potom ich nahrajem povedzme do zložky .png a stamadiaľ ich používam hej?
anonymníí
Profil *
jefitto44:
A jsi si jistý, že s těmito znalostmi máš na to, abys přijímal placené (pravděpodobně placené) zakázky? Nebylo by lépe je odříci a ještě se učit? Přijde mi to sprosté, klient kvalitu většinou posoudit neumí.
juricaj
Profil *
Ono používání .psd šablon není nikterak složité. Skládá se to všechno tak, aby měl zákazník a následně i kodér přehled jak to má vypadat, většina ale skutečně není třeba vyřezávat, jen se podíváš kde je jaká barva abys to mohl zapsat do css a tak.

Co se týče přechodů například u vertikálních ti stačí 1px šířka obrázku (u horizontálního 1px výška) a takovýto pruh jen pomocí css opakuješ.
Jinak já to ořezávám přímo ve Photoshopu. Necháš si zaplé vrstvy které chceš, pomocí ořezu (klávesová zkratka C) obraz přizpůsobíš dané ploše a uložíš jako png, pak pokračuješ tak, že se povracíš zpátky o ten krok, kdy jsi zmenšil řezem plochu a můžeš pokračovat.
jefitto44
Profil
anonymníí:
A jsi si jistý, že s těmito znalostmi máš na to, abys přijímal placené (pravděpodobně placené) zakázky? Nebylo by lépe je odříci a ještě se učit? Přijde mi to sprosté, klient kvalitu většinou posoudit neumí.

Neviem odkiaľ berieš tieto informácie a neviem, prečo si na mňa škaredý (nehovorím len o tejto téme). Vari som ti niečo urobil? Stiahol som si free PSD a chcem si ho nakódiť. Takže neviem, aký je problém.

Juricaj, čo ak mám PSD nakódené pre rozmery cca 2655X1700px? To mi treba zmenšiť celý obrázok na klasickýc 1366X768px a podľa toho sa riadiť? Je to totiž cleé zväčšené a ak dám napr. layout s menu, tak má 135px a to je mrte veľa a vyzerá to hrozne. Ak by som to zmenšil, mal by cca 50px
Marschmallow
Profil
jefitto44:
Hodně dobře sepsané to najdeš třeba tady :)
juricaj
Profil *
Zvětšenou šablonu jsem zatím od nikoho nedostal, ale asi ano, zmenšil bych to na požadované rozměry.

Ale pokud to děláš pro své potěšení a svou potřebu, tak se toho ani tak držet nemusíš, když to zmenšíš a u nějakého rozměru si řekneš, že by mohl být větší/menší, svět se jistě nezboří. :)
Hitman
Profil
jefitto44:
To mi treba zmenšiť celý obrázok na klasickýc 1366X768px

My standardně kódujeme pro 1024 X 768px, doporučil bych to i tobě, spousta lidí využívá toto rozlišení.
peta
Profil
Hitman: To tvrzeni muzes dokazat nebo vychazis z vizualnich informaci ze tveho okoli?
Za predpokladu, ze polovina pristroju jsou mobily bych se neodvazil tvrdit, ze maji take rozliseni 1024 x 768.
Na toplistu http://www.toplist.cz/global.html prevazuje 1366 x 768 az trojnasobne proti 1024 x 768. Dale jsou nad nim rozliseni 1280 x 800, 1280 x 1024, 1920 x 1080.
1920 x 1080 - doma nb
1920 x 1080 - v praci monitor 1
1680 x 1050 - v praci monitor 2
Otazka je, jestli jsi tu vetu nemyslel tak, ze spousta lidi vyuziva toto rozliseni pro kodovani stranky.
Taurus
Profil
Hitman:
My standardně kódujeme pro 1024 X 768px

Aby to jefitto44 pochopil, dodávám, že dobré je kódovat v 960 grid systému (tedy šířka 960 px), který se dobře dělí a je pak dobře zobrazitelný v rozlišení 1024 na šířku, které je takové počítačové minimum.
jefitto44
Profil
Ono jedna vec je mať šírku stránky a druhá mať 1024px široký layer s contentom...
Dneska som v robote kódil na layer 1280, lebo to grafik tak myslel... a vymyslel to tak, že celá stránka má šírku 2500px
Taurus
Profil
Tak to je jasné, že grafika pokračuje dál, zatímco obsah vyjma responzivního designu popř. škaredého gumového zůstává stejný.
jefitto44
Profil
Hej, lenže je to dosť športovo... netuším, ako sa to zobrazí na menších monitoroch...
Taurus
Profil
Ty to máš jako práci, ale nevíš, jak se to zobrazí na menších monitorech? To je sranda?
peta
Profil
jefitto44: Zkousel jsi vynout v prohlizeci u okna rezim full-screen a zmenit rozmery okna na malou velikost? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0