Autor Zpráva
Chuchycek
Profil
Ahoj,
chtěl bych se s vámi poradit, chtěl bych psát bakalářku spojenou s grafickým návrhem webu, co se týče správného zvolení barev a správného kontrastu a myslím si, že toho vím celkem dost, ale spíše sháním nějakou vhodnou publikaci, ve které bych všechny tyto věci dokázal vyčíst a vhodně formulovat. Takže se chci poradit, jestli někdo neznáte nějakou vhodnou publikaci, na vhodné zvolení barev i pro lidi s poruchou vidění. A budu rád i za vaše osobní zkušenosti.

Díky H.
peta
Profil
Chuchycek: "že toho vím celkem dost" :)
Nevim, co bys tam chtel formulovat za slozitosti.
Bud mas barvoslepost na jednu nebo vice barev. Coz se da snadno simulovat konverzi do odstinu sedi pomoci HSV nebo HSL modelu.
Nebo mas slaby zrak, unavene oci, coz snadno simulujes blurem.
A pak je dulezite to prizpusobit na monitory a zvolit optimalni kontrast barev (Muzes i crt; U lcd jsou problemy s nastavenim do cervenych nebo zelenych odstinu. Na monitoru to lze prepnout, ale uzivatel to nevi a docela vyrazne to meni odstiny barev).

Urcite bys googlem na tema nasel spoustu informaci. Ale prijde mi to zbytecne. Hlavne bys nasel, jak se to jmenuje v anglictine a latine, takova zrakova porucha :)
Chuchycek
Profil
Rozumím, díky. :-) Jde mi spíše o takový osobní přístup, jestli na to někdo bere ohledy apod, podle čeho se řídí a tak.
juricaj
Profil *
Takovou publikaci jsem sháněl dlouho také, ovšem nic dle mích přání se mi najít nepodařilo (možná snad některé pasáže z knihy Výjimečný webdesign, ale informace z ní až za tolik nestojí), nejlepší je se asi odrážet od článků na jednotlivých stránkách zabývajících se webdesignem. Napadá mě jen podotknout, že v tuto chvíli se weby s natolik vyváženým kontrastem tolik nefrčí, myslím tím především flat design, kde se využívá na pozadí škály pastelových barev jenž řádně nekontrastují ani s černým, ani s bílím textem, čitelnost textu se zvyšuje použitím větší velikosti a tloušťce fontů.
juriad_
Profil *
Simulovat barevne vady i vybirat ladici barevna schemata umi http://colorschemedesigner.com/
peta
Profil
http://www.duovize.cz/jake-jsou-ocni-vady-a-onemocneni/
Jo, zakal, to je taky pekne onemocneni. Jako bys mel takovy zluty filtr, modra se jevi zelena a tak. Da se to lecit laserovou operaci.
Nebo treba nevidomost je tako cool vada, na kterou bys mel brat ohledy.

Proc se to nedela, to je jasne. Nevi to, liny, neumi to, levna prace, levny studentik. Za 1000-2000 korun se nikdo s barvami drbat nebude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0